Piekarnik do zabudowy – kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę

Tak samo jak w przypadku kupna każdego nowego sprzętu AGD zakup nowego piekarnika jest zadaniem dość złożonym, wymagającym pewnego zapoznania się z tematem. Bardzo często wybieranym rodzajem piekarnika jest piekarnik do zabudowy. Podczas wyboru tego urządzenia powinieneś zwrócić uwagę na kilka elementów.

Piekarnik do zabudowy, czyli co?

Piekarnik do zabudowy jest prawdopodobnie najczęściej instalowanym urządzeniem do zabudowy w kuchni – oczywiście zaraz po lodówce. Taki piekarnik montuje się pomiędzy szafkami, dzięki czemu jest on wkomponowany w cały wystrój przestrzeni kuchennej. Jest to rozwiązanie szczególnie ciekawe dla osób, którym wolnostojące sprzęty AGD nie pasują do wystroju całego pomieszczenia.

Pamiętaj tylko o jednym: montując piekarnik pod zabudowę koniecznie zostaw kilka centymetrów wolnej przestrzeni od ściany, by ciepło znajdowało ujście. Poleca się również, by piekarnik nie stał obok lodówki. Wprawdzie jego obecność nie powinna uszkodzić chłodziarko-zamrażarki, ale może np. podnieść jej temperaturę, a tym samym zwiększyć jej pobór prądu.

Jak montować piekarnik?

Wyróżnia się dwa najczęściej stosowane rodzaje montażu piekarnika. Najbardziej tradycyjny to montaż pod blatem, gdzie płyta grzewcza stanowi niejako górną cześć piekarnika. Piekarnik pod zabudowę może jednak być instalowany także nad podłogą: w takiej sytuacji znajduje się on pomiędzy kuchennymi szafkami, na wysokości Twoich rąk i wzroku.

Jaki rodzaj montażu powinieneś wybrać? Zależy to przede wszystkim od rozmiarów Twojej kuchni, jak i od Twoich preferencji. Jeśli posiadasz dużą kuchnię, spokojnie możesz zdecydować się na ustawienie piekarnika pod blatem. W mniejszych pomieszczeniach, piekarnik usytuowany wyżej może zagwarantować lepsze zorganizowanie przestrzeni.

Piekarnik pod zabudowę z wieloma funkcjami

Piekarnik do zabudowy to oczywiście coś więcej, niż tylko rozgrzana do wysokich temperatur komora. Ważne są jego dodatkowe funkcje, które ułatwią Ci przyrządzanie posiłków. Przede wszystkim piekarnik powinien dysponować termoobiegiem, który równomiernie rozprowadzi ciepło w jego wnętrzu. Bardzo praktyczną funkcją jest też Dual Cook – pozwala na utrzymanie dwóch różnych temperatur w dwóch częściach piekarnika.

Przydatne są także dedykowane programy, które możesz wybrać w zależności od rodzaju przygotowywanego przez Ciebie dania. Korzystna również będzie wbudowana funkcja mikrofali, rozmrażania, czy też rożen. Ponadto popularność zyskuje tzw. termosonda, czyli specjalny czujnik, który kontroluje temperaturę Twojego dania.

Piekarnik do zabudowy? Wybierz z głową!

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego piekarnika to nie taka prosta sprawa. Piekarnik pod zabudowę należy dobrać rozsądnie, aby wkomponował się w Twoją kuchnię i stanowił integralną część jej wystroju. Powinien być także wyposażony w bogate funkcje, aby Twoje potrawy były jak najsmaczniejsze i idealnie upieczone. Jeśli tylko się postarasz, będziesz zachwycony efektami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here