Rozrywka to jeden z elementów życia, który pozwala zapomnieć na chwilę o sprawach codziennych. Każdy, na swój sposób, chce po ciężkim dniu w pracy, w szkole, czy na studiach oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości. Jednocześnie ile ludzi, tyle sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dla jednych rozrywką jest gra na ulubionym instrumencie muzycznym, dla innych uprawianie sportu, a dla jeszcze innych zagłębienie się w świat elektroniki. Jednym z takich sposobów są gry na telefon. Dzięki nim możemy również skutecznie zabić czas w poczekalni, kolejce, czy też w autobusie.

Gry na telefon

gry na telefonDzisiejsza technologia sprawia, że alternatyw jest bardzo dużo. Gry na telefon przybrały nieco inną postać, niż kilka lat temu. Rozbudowane smartfony stawiają niesamowite wymagania i są nie lada konkurencją dla komputerów, czy laptopów. Cechuje je jednak dość istotna różnica, która jest jednocześnie atutem i przewagą. Gry na telefon, a ściślej mówiąc smartfony, to urządzenia przenośne z których można korzystać niemal w każdej sytuacji. Załóżmy, że w przerwie w pracy chcemy nieco odpocząć poprzez grę w ulubioną grę. Ciężko w takim przypadku o włączenie prywatnego laptopa i uruchomienie ulubionej gry. Jest to ciężkie z dwóch powodów. Po pierwsze, pracownik takiego laptopa musiałby zabierać ze sobą do pracy, po drugie uruchomienie urządzenia i gry pochłania również cenny czas.

Gry na telefon mają tą przewagę, że można je uruchomić niemal natychmiast bez zbędnej zwłoki. Każdy z nas ma telefon pod ręką w związku z czym taka procedura nie konsumuje zbyt wiele czasu. Ponadto takie urządzenie jest zdecydowanie bardziej poręczne, a patrząc na dzisiejsze gry na telefon należy stwierdzić, że nie odbiegają one w sposób istotny od pozycji komputerowych. Oczywiście pozostaje pytanie, czy telefon jest w stanie spełnić wymagania danej gry, jednak należy zakładać, że miłośnicy takich rozwiązań nie korzystają z najtańszych alternatyw, a kupowane przez nich urządzenia potrafią sprostać nawet najbardziej skomplikowanym pozycjom. Niemniej jednak, gry na telefon mają pewne wady. Że względu na wielkość wyświetlacza często rozgrywka może być mniej emocjonująca.

W co grać na telefonie?

Nie oszukujmy się – gry na telefon nie mogą być jakoś specjalnie rozbudowane i oszałamiać grafiką. Przede wszystkim powinny zajmować stosunkowo mało miejsca, aby w zbyt zdecydowany sposób nie obniżyć jakości pracy telefonu. Musimy bowiem pamiętać, że w smarfonie najważniejsze są jego podstawowe funkcje. Natomiast gierki są jedynie dodatkiem. Jeśli preferujemy granie online, to warto byśmy mieli nielimitowany dostęp do internetu. W przeciwnym razie gry online szybko wyczerpią nasz transfer. Jakie gry na telefon są najbardziej popularne? Przede wszystkim bardzo popularne są proste gierki zręcznościowe. Można też z powodzeniem pograć w karty, czy też w niezniszczalnego Tetrisa. Tego typu gry idealnie nadają się do zabicia czasu. Kiedy czekamy w kolejce u lekarza, czy też jedziemy autobusem do pracy, często nie mamy co ze sobą zrobić. Dzięki gierkom na telefonie ten czas oczekiwania można zapełnić ciekawą i wciągającą rozrywką.

Smarfon dla zabicia czasu

Jednak gry na telefon to nie wszystkie możliwości jakie daje nam smartfon, a dzięki którym możemy zabić czas. Dzięki nowoczesnym telefonom możemy korzystać również z dostępu do internetu, a tutaj opcji jest już naprawdę wiele. Przede wszystkim możemy po prostu przeglądać strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych artykułów. Jeśli zaś szukamy wartościowych i sprawdzonych informacji to warto byśmy wchodzili na portale internetowe uznanych na rynku medialnym dzienników. Papierowa gazeta często jest bardzo niewygodna i trudna jest ją czytać choćby w autobusie. Ale nie musimy z tego powodu rezygnować z wartościowego dziennikarstwa. Wiele codziennie wychodzących tytułów, a także tygodniki maja swoje portale internetowe, a także specjalne aplikacje na telefony. Dzięki temu czytanie wiadomości na telefonie może być bardzo przyjemne i komfortowe.

Oglądanie filmów na telefonie

gry na telefonJednak nie tylko czytaniem człowiek przecież żyje. Na szczęście na smartfonie możemy również zabijać czas korzystając z materiałów video. Przede wszystkim na telefonie możemy obejrzeć film, czy też ulubiony program telewizyjny. Możemy również zwyczajnie przeglądać Youtube w poszukiwaniu ciekawych filmików. Jeśli mamy do tego jeszcze słuchawki, możemy cieszyć się również słuchaniem muzyki. To czasami może być wybawienie w sytuacji, kiedy przykładowo czekamy w kolejce do lekarza. Dzięki temu czas po prostu szybko nam zleci. Nowoczesny smartfon i dostęp do szybkiego, nielimitowanego internetu sprawia, że nie ma w zasadzie sytuacji, kiedy będzie nam grozić nuda. W każdej chwili pod ręką mamy bowiem dostęp do gier, filmów, czy też wiadomości.

[Głosów:21    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here