Tanie laptopy używane i poleasingowe – dlaczego warto?

Wybór odpowiedniego laptopa to dla wielu osób duże wyzwanie. W dzisiejszych czasach przenośne komputery różnią się od siebie między innymi zastosowanymi peryferiami, wielkością matrycy, jakością wykonania, czy funkcjonalnością. Nic więc dziwnego, że trzeba dokładnie sprawdzać wszystkie cechy danego modelu, żeby mieć pewność, czy spełni on nasze wymagania. Większość klientów zwraca szczególną uwagę na cenę urządzenia. Niestety, czasami nowy, wymarzony laptop okazuje się być zbyt drogi. W takiej sytuacji istnieje jeszcze opcja nabycia używanego komputera, jednak wiele osób obawia się dokonywania zakupów bezpośrednio od byłego właściciela, ponieważ nie wierzy w jego uczciwość. Na szczęście istnieje pośrednie rozwiązanie, czyli laptopy poleasingowe Wrocław, które są znacznie tańsze od nowego sprzętu.

Na czym polega zakup poleasingowego laptopa?

Co prawda laptop poleasingowy to używany sprzęt, jednak był on eksplorowany na innych zasadach, niż typowe urządzenie “z drugiej ręki”. Leasing polega na wynajęciu laptopów od producenta, w zamian za regulowanie miesięcznych opłat. Po upływie leasingu sprzęt wraca do producenta, który zazwyczaj odsprzedaje go firmom oferującym zakup produktów poleasingowych.

Dlaczego zakup sprzętu poleasingowego jest bardziej rozsądny od nabycia używanego laptopa od osoby prywatnej?

  • Laptopy w leasingu zazwyczaj są wynajmowane przez duże przedsiębiorstwa, które traktują nabyty sprzęt, jako urządzenia przeznaczone wyłącznie do pracy. Dzięki temu mamy niemal stuprocentową pewność, że kupiony laptop poleasingowy przez cały czas był bezpiecznie użytkowany.
  • Właściciele firm z reguły wynajmują nowe komputery, a umowa leasingowa nie obowiązuje przez długi okres czasu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakupiony model był stosunkowo krótko użytkowany.
  • Rozwinięte przedsiębiorstwa prawie zawsze kupują wydajny i niezawodny sprzęt, dlatego zazwyczaj laptopy poleasingowe to wysokiej jakości modele komputerów przenośnych. Dodatkowo właściciele korporacji nie lubią oferować swoim pracownikom sprzętu wyprodukowanego przez nieznaną firmę, dlatego dostępne laptopy poleasingowe wypuszczane są przez najlepsze marki.
  • Sklepy oferujące poleasingowe komputery przenośne są w stanie lepiej ocenić stan oraz wartość używanego sprzętu, niż osoba prywatna, która decyduje się na sprzedaż laptopa.

W porównaniu do nowych komputerów, laptopy używane Wrocław posiadają o wiele niższą cenę, która często wywołuje pozytywne zaskoczenie u potencjalnych klientów.

Jakie laptopy poleasingowe można zakupić?

Dostępnych modeli jest oczywiście mnóstwo, dlatego każdy znajdzie odpowiedni komputer dla siebie. Z pewnością używane laptopy Wrocław można wyróżnić ze względu na ich cenę.

Laptopy do 1000 zł

Chociaż z reguły ciężko jest kupić nowy komputer przenośny za trzycyfrową kwotę pieniężną, to laptop poleasingowy można już jak najbardziej nabyć za niecały tysiąc złotych. Wbrew pozorom nie służy on jedynie od edycji plików tekstowych oraz nie zawiesza się przy otwarciu zaawansowanej strony internetowej. Można na nim wykonywać wiele operacji obliczeniowych oraz oglądać różnego rodzaju materiały multimedialne. Tanie laptopy Wrocław nie nadają się jednak dla osób, które zajmują się np. obróbką zdjęć, ponieważ w tej grupie cenowej nie ma modeli, które posiadałyby oddzielną, wydajną kartę graficzną. Przy zakupie laptopa do tysiąca złotych trzeba również liczyć się z nieco słabszą matrycą, która zazwyczaj nie wyświetla obrazu w rozdzielczości Full HD. Zazwyczaj decydując się na używany komputer przenośny z niższej półki otrzymamy model jednej z następujących firm:

  • Fujitsu
  • Dell
  • Toshiba
  • Lenovo
  • HP

Jak widać nie są to nazwy nic nie mówiące klientowi, który chociażby trochę orientuje się w sprzęcie komputerowym. Wymienione marki oferują sprzęt wysokiej jakości, który poradzi sobie nawet w bardzo trudnych sytuacjach.

Warto zauważyć, że niektóre tanie laptopy zawierają nowoczesny dysk SSD, który jest o wiele szybszy i bardziej niezawodny, niż dysk magnetyczny. Niestety, z reguły oferowany dysk SSD jest bardzo małej pojemności, więc warto się zastanowić, czy nie lepiej zdecydować się na klasyczne rozwiązanie lub pogodzić się z koniecznością dokupienia zewnętrznego dysku twardego.

Poleasingowe laptopy powyżej tysiąca złotych

Komputery przenośne z wyższej półki cenowej zazwyczaj produkowane są przez te same firmy, z tym że posiadają o wiele wydajniejsze peryferia. Są również lepsze jakościowo i posiadają więcej dodatkowych funkcji, które ułatwiają pracę z komputerem lub zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa. Poza tym droższe laptopy bywają dużo smuklejsze oraz mogą pochwalić się ciekawszym designem.

Za kwotę około półtora tysiąca złotych można kupić laptop, który bez problemu poradzi sobie nawet z bardzo skomplikowanymi obliczeniami. Zazwyczaj komputer będzie nadal posiadał zintegrowaną kartę graficzną, chociaż powinna być ona bardziej wydajna, niż w przypadku laptopów z dolnej półki cenowej. Dodatkowo niektóre modele posiadają czytnik linii papilarnych, który chroni dane użytkownika, a dodatkowo ułatwia logowanie. Większość oferowanych komputerów pracuje na wersji systemu Windows przeznaczonej dla profesjonalistów, która zawiera wiele ciekawych i przydatnych funkcji skierowanych dla ludzi biznesu.

Za kwotę powyżej dwóch tysięcy złotych można nabyć laptop, który prawdopodobnie zadowoli nie tylko normalnych użytkowników, ale chociażby grafików komputerowych lub fanów gier wideo. Tego typu komputer zawiera oddzielną kartę graficzną, dużą ilość pamięci RAM (16GB) oraz 17-calową matrycę.

Więcej na temat zakupu komputerów poleasingowych znajdziesz na portalu internetowym o nowych technologiach i komputerach: https://terazwsieci.pl/kategoria/nauka/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here