minecraft
fot. pixabay.com

Branża gier należy do tych najszybciej się rozwijających. Dzisiejsze gry niewiele mają wspólnego z tymi, które były dostępne jeszcze kilka lat temu. Twórcy dbają o ich jakość, wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że granie jest tak wciągające. Największy nacisk jest jednak kładziony na merytorykę. Najbardziej dynamicznie rozwija się rodzaj gier fabularnych i strategicznych i to właśnie one przyciągają graczy na długo. Jedną z takich gier jest Minecraft, którego pokochali i mali i duzi. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-oswoic-konia-w-minecraft/

Fenomen Minecrafta

Gra Minecraft polega na tworzeniu nierealnego, surrealistycznego wirtualnego świata za pomocą sześcianów. To gra, która nie ma z góry określonego, narzuconego celu. Naszym zadaniem jest kreowanie świata – budowanie i niszczenie oraz, oczywiście, przetrwanie w nim. Gra doskonale wpiera rozwijanie kreatywnego, twórczego myślenia i jest doskonałym kontrargumentem dla przeciwników gier, twierdzących, że gry jedynie ogłupiają i uzależniają. 

Gra ma kilka trybów, co sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna i może trafić do naprawdę szerokiej grupy odbiorców. Głównym trybem jest tryb kreatywny, który polega właśnie na twórczym budowaniu świata. Gracz ma dostęp do różnych materiałów, bez żadnych ograniczeń, więc wszystko zależy od jego pomysłowości. Dla tych, którzy lubią wyzwania i gdy się coś dzieje, przewidziany został tryb przetrwanie, w którym pojawiają się inne przeszkody i niebezpieczeństwa, a zadaniem gracza jest po prostu przetrwać. Jest również i trudniejsza wersja tego trybu, czyli tak zwany tryb hardcore. Najmniej angażujący jest tryb widza, w którym możemy jedynie eksplorować już stworzony świat.

Oswajanie konia w Minecraft

Poznając wirtualny świat Minacrafta napotykamy na różne rośliny i zwierzęta. Mamy możliwość interakcji z nimi. Jeśli znajdziemy w nim konia możemy podjąć próby jego oswojenia. Koń pomoże nam efektywniej przemierzać świat i wykonać założone cele. Jak oswoić konia? Po prostu podejdź do niego i kliknij w niego myszką. Nie licz, że zareaguje pozytywnie od razu. Wszak to dziki koń? Jednak po kilku próbach, koń da się obłaskawić i pozwoli ci wsiąść na swój grzbiet. 

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/jak-przygotowac-sie-do-pisania-pracy-licencjackiej/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here