zdjęcia telefonem
fot. pexels.com

Obecnie zdjęcia królują w Internecie. Praktycznie każdy z nas ma swój profil w social media, które opierają się w znacznej mierze na dodawaniu zdjęć. Mogłoby się wydawać, że aby robić dobre zdjęcia należy mieć najlepszej jakości sprzęt, a tak nie jest. Wystarczy dobry telefon i opanowanie kilku podstawowych zasad robienia zdjęć telefonem. Poznaj te zasady!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-robic-zdjecia/

Jak robić dobre zdjęcia telefonem?

  1. Zdjęcia rób zawsze w dobry świetle. To jedna z najważniejszych zasad. Trudno mówić o dobrym zdjęciu, jeśli jest ono ciemne, niewyraźne, złej jakości. Trudno też, takie zdjęcie później przerobić, jeśli będziemy chcieli to zrobić. Wynika to stąd, że światło i jasność zdjęcia jest taką podstawą podstaw jeśli chodzi o dobre zdjęcie i jego jakość.
  2. Żeby zadbać o zrealizowanie powyższej zasady, pamiętaj o kolejnej, czyli robieniu zdjęć przodem do okna, a nie tyłem. Dzięki temu światło dzienne (które swoją drogą jest najlepszym rodzajem światła w fotografii; światło sztuczne nie jest w stanie zapewnić takiego efektu, co naturalne, dzienne) oświetli twarz. Stając tyłem do okna fotografia może być ciemna i pokryta cieniem.
  3. Przetestuj najlepsze miny. Stań przed lustrem i wykonaj różne pozy mimiczne – uśmiechnij się dyskretnie i szeroko, zachowaj naturalny układ twarzy, zrób minę poważną i surową oraz lekko rozbawioną. Sprawdź, jaka mimika najbardziej ci odpowiada, w której z nich się lubisz. Później wykorzystując je na zdjęciu uzyskasz takie ujęcia, z których będziesz zadowolony.
  4. Jeśli robisz zdjęcie telefonem bez żadnego statywu czy rączki, pamiętaj, aby wyciągnąć maksymalnie rękę i dopiero siebie fotografować. Dodatkowo staraj się trzymać telefon na wysokości oczu, aby zdjęcie nie było zrobione od góry, jak i od dołu. Dzięki temu zachowasz możliwie naturalny kształt i rysy twarzy.
  5. Trik na wyszczuplenie twarzy – jeśli masz problem z zaokrągloną buzią i ,,podwójną’’ brodą, przyłóż język do podniebienia. Taki układ nieco wyszczupli twoją brodę.

Koniecznie przetestuj te triki i podpowiedzi. Zobaczysz, że jakość zdjęć zdecydowanie się poprawi.

Przeczytaj też: http://www.exposs.pl/dbac-o-klawiature-komputerze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here