Etui magnetyczne – fakty i mity

0
3992

Zastanawiałeś się nad kupnem porządnego etui, które uchroniłoby Twój smartfon z każdej strony, a przy tym było bezpieczne dla telefonu? Z pewnością szukając takiego modelu natknąłeś się na wiele propozycji. Ale którą wybrać? Jaki rodzaj obudowy sprawdzi się najlepiej? Są przecież takie, które chronią tylko plecy urządzenia, ale także te bardziej kompleksowo zabezpieczające smartfona. 

Jednym z takich etui jest etui magnetyczne – https://youtab.pl/etui-do-telefonu/etui-magnetyczne/. Znajdziesz je np. w sklepie youtab.pl, gdzie oferowana jest szeroka gama tego rodzaju produktów. Czy taka obudowa rzeczywiście chroni dobrze? A może wręcz szkodzi? Podpowiemy Ci dziś, czy warto zainwestować w magnetyczną obudowę. 

Jak wygląda etui magnetyczne?

Jeśli spodziewasz się wielkiego magnesu na środku – na szczęście się mylisz. Obudowa magnetyczna wygląda jak inne rodzaje etui, chroniące telefon z każdej strony, np. te pancerne. 

Etui magnetyczne zazwyczaj jest metalowe, choć zdarzają się też takie wykonane z plastiku czy innych tworzyw sztucznych. Zazwyczaj składają się na nie trzy lub dwa elementy. Te obecne zawsze, to przód oraz tył. Pierwsza część ma za zadanie ochraniać oczywiście nasz ekran. I jest to duży plus tego rodzaju case’ów – nie ma konieczności dodatkowego kupowania folii czy szkła ochronnego. Drugi element chroni zaś plecki telefonu – włączając w to aparat. Dzięki temu delikatna szybka osłaniająca soczewki nie porysuje się i nie uszkodzi. Dodatkowym elementem może być także ramka, która łączy dwa pierwsze elementy. 

Czy obudowa magnetyczna szkodzi telefonom?

Jeśli słyszałeś, że magnesy mogą uszkodzić sprzęt elektroniczny, w tym właśnie smartfony, masz oczywiście rację. Muszą to być jednak dość silne magnesy, o dużej mocy. Np. takie, które wykorzystuje się przy badaniu rezonansem magnetycznym. W takim przypadku wejście na salę badania z telefonem mogłoby się skończyć wyjątkowo pechowo dla smartfona. 

Magnes, który jest wykorzystywany przy obudowach jest jednak o wiele słabszy. Choć spełnia swoje zadanie doskonale i trzyma części obudowy mocno i pewnie, to jednak nie stanowi zagrożenia dla naszego telefonu. Dlatego etui magnetyczne jest w pełni bezpieczne! 

Czy założenie obudowy magnetycznej jest skomplikowane?

Jedną z największych zalet etui magnetycznego jest właśnie prostota w użytkowaniu. Cały montaż jest bardzo szybki – trwa zaledwie chwilę. Wystarczy połączyć elementy, a te, jeśli są odpowiednio złożone, idealnie się wpasowują i gotowe! Nie musisz przejmować się tym, że nie nakleisz szybki prosto – tutaj ten problem masz z głowy. Również zdejmowanie etui jest szybkie i bezproblemowe. Każdy producent dołącza instrukcję, jak to zrobić, by nie uszkodzić obudowy.  

Dlaczego warto kupić etui magnetyczne?

Etui magnetyczne jest odpowiedzią dla tych, którzy potrzebują dodatkowej ochrony dla swojego telefonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz mógł użytkować go ze spokojniejszą głową, ale wciąż w pełni tak, jak robiłeś to do tej pory. Taka obudowa to dobry pomysł dla dzieci i osób starszych, które przez nieuwagę mogłyby np. upuścić lub zalać smartfona. Łatwy montaż to w tej sytuacji dodatkowy plus! 

Jest to także idealny prezent, który z pewnością każdemu się spodoba! Kupując jedno etui, ochraniasz cały telefon. Ponieważ ten rodzaj obudowy staje się coraz popularniejszy, z łatwością znajdziesz taki model, który Ci się spodoba. Twój telefon też Ci podziękuje! 

[Głosów:10    Średnia:3.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here