SERWIS ASUS WROCŁAW

Asus to firma, której nie trzeba przedstawiać. Nowoczesna technologia, smartfony, notebooki, laptopy czy tablety, znane są na całym świecie i cieszą się dużą popularnością. Choć szczyci się starannością i niezawodnością, jednak i jej produkty ulegają czasem awariom. W dzisiejszych czasach naprawa notebooka czy laptopa nie stanowi jednak problemu. Specjalistów trudniących się serwisem znajdziemy wszędzie, bez względu na to, czy mieszkamy w Płocku, Zakopanem czy Wrocławiu.

Serwis komputerów Asus we Wrocławiu

Jeśli twój Asus nie włącza się samoczynnie, został zalany, upadł ci na podłogę, lepiej zgłoś się czym prędzej do serwisantów. W przypadku uszkodzenia laptopa jeszcze w czasie trwania gwarancji, istnieje szansa, że za jego naprawę nie zapłacimy ani grosza. Firmy serwisujące oferują diagnozę usterki oraz ewentualną wycenę jej naprawy. Gotowi są przyjechać po sprzęt o każdej porze dnia, a po naprawie odwieźć go do klienta bez dodatkowych kosztów.

Co więcej, dynamicznie rozwijająca się branża komputerowa sprawia, że nawet najbardziej skomplikowana usterka nie stanowi dziś dla specjalistów bariery nie do pokonania. Często nie tylko diagnostyka dokonywana jest od ręki, ale również drobne naprawy, takie jak wymiana klawiatury, wentylatora czy matrycy. Jeśli okaże się, że awaria dotyczy zasilacza czy baterii, serwisy są w posiadaniu nowych części, które wymienią bez zbędnych formalności.

Naprawa komputerów Asus we Wrocławiu

W przypadku poważniejszej naprawy, należy liczyć się z tym, że przez kilka lub czasem nawet kilkanaście dni będziemy pozbawieni narzędzia pracy. Wśród częstych długotrwałych napraw znajdują się: wymiana dysku twardego lub płyty głównej. Ponadto serwisy Asus oferują:

 • naprawę podświetlenia matrycy
 • naprawę kart graficznych oraz wymianę układu graficznego
 • wymianę oraz naprawę gniazd zasilania
 • wymianę wejść USB, LAN, VGA
 • naprawę kart graficznych lub wymianę układu graficznego
 • wymianę matrycy LCD, ekranu lub wyświetlacza oraz wymianę świetlówek matrycy
 • wymianę układów SMD oraz BGA
 • wymianę obudowy i zawiasów
 • aktualizację BIOS
 • instalację systemu operacyjnego
 • odzyskiwanie danych
 • naprawę układu zasilania lub ładowania
 • naprawę układu chłodzenia
 • czyszczenie oraz konserwację

 

Dobry serwis komputerów Asus Wrocław

Choć serwisy zapewniają, że w trakcie naprawy żadne dane nie zostaną usunięte, warto jednak się zabezpieczyć i jeśli to możliwe, skopiować ważne pliki na dysk przenośny lub wirtualny. Jest to istotne nie tylko z punktu widzenia utraty cennych informacji, ale również ze względu na ich poufność.

Jeśli jednak nie jest to możliwe z powodu poważnego uszkodzenia, serwisy gwarantują nam bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych. Często na stronach internetowych serwisów, możemy znaleźć porady i sugestie dotyczące wykonania pewnych czynności, które mogą pomóc w przywróceniu sprzętu do stanu używalności, bez konieczności oddawania go do naprawy.

Obsługa serwisowa komputerów Asus Wrocław

Sprawdzając oferty serwisów, warto zwrócić uwagę na formę płatności oraz możliwość otrzymania faktury. Niektóre serwisy oferują dla firm odroczone płatności, a większość wystawia faktury vat. Istotnym elementem jest również uzyskanie gwarancji na naprawę. Jest ona zazwyczaj udzielna na okres od 3 do 6 miesięcy, w zależności od rodzaju usterki, czasem na 12 miesięcy.

Jeśli w tym czasie zreperowana lub wymieniona część ulegnie ponownie usterce, wówczas mamy prawo do bez kosztowej naprawy, lub wymiany części. W dzisiejszych czasach większość firm prowadzi ewidencję klientów, co daje nam często dodatkowe korzyści, w postaci rabatów czy też atrakcyjnych ofert promocyjnych.

Zanim zaczniemy szukać serwisu laptopów Asus, warto czasem popytać wśród znajomych, czy przypadkiem nie korzystali już z jakiegoś punktu usługowego. Dobrym rozwiązaniem jest również przejrzenie komentarzy i opinii o danej firmie.

Źródło: http://pogotowiekomputerowe.wroc.pl/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here