System Windows 10 i jego dostępne wersje

System Windows to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów operacyjnych dedykowanych dla różnych modeli komputerów stacjonarnych, laptopów i innych kategorii urządzeń elektronicznych. System ten występuje w wielu wersjach i pakietach, dedykowanych dla różnych grup odbiorców. Dzięki temu znajdziesz wersję Windows 10 dedykowaną zarówno do wykorzystania domowego, profesjonalnego, w edukacji oraz na liczne inne sposoby. Poniżej dokonujemy przeglądu najpopularniejszych i najczęściej wybieranych wersji Windows 10. Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się – jaki pakiet Windows wybrać oraz jakich korzyści można spodziewać się po poszczególnych wersjach.

Rodzina systemów Windows 10 – i jej poszczególni członkowie

Windows 10 to system operacyjny powstały w 2015 roku. Od tamtej pory, system ten znacząco się rozrósł – pojawiły się jego nowe wersje i aktualizacje oraz inne komponenty zwiększające jego użyteczność. Obecnie, najpopularniejszą wersją systemu Windows 10 jest wersja Home – dedykowane dla najszerszej grupy użytkowników – osób korzystających z komputera w swoim miejscu zamieszkania.

Bardziej rozbudowaną wersję tworzy Windows 10 Pro, który dedykowany jest dla odbiorców biznesowych. Do jego dodatkowych funkcji należą przede wszystkim specjalne formy zabezpieczania danych (szyfrowanie dysków, przydzielanie dostępu do danych) oraz ułatwienia pracy (zdalne logowanie, wirtualna obsługa maszyn).

Windows 10 Enterprise to wersja rozszerzona, dedykowane dla przedsiębiorstw dużych rozmiarów, korporacji, instytucji zatrudniających dużą liczbę pracowników oraz innych podmiotów komercyjnych lub publicznych. Wśród jego specjalnych funkcji znajduje się możliwość nadzorowania pracy urządzeń i aplikacje, udzielanie zdalnego dostępu do firmowej sieci lokalnej, a także dodatkowe formy zabezpieczania danych.

Warto też wspomnieć o dwóch dodatkowych wersjach Windows 10. Pierwszą jest Windows 10 Education, czyli wersja systemu dedykowana do wykorzystania w szkołach, uczelniach i innych placówkach edukacyjnych. Ułatwia komunikację oraz współpracę pomiędzy pracownikami i uczniami konkretnej placówki. Windows 10 Mobile to natomiast wersja systemu dedykowana do wykorzystania na urządzeniach mobilnych.

Gdzie i jak kupować system Windows 10?

Duże zainteresowanie systemem Windows 10 nie słabnie. Jak wskazują specjaliści, obecnie nawet 9 na 10 komputerów (na całym świecie) korzysta właśnie z systemu Windows. Z pewnością, tak duża popularność wynika właśnie z wielofunkcyjności, wielozadaniowości oraz kompatybilności tego systemu.

Windows 10 cena poszczególnych pakietów może być różna. Różnice występują nie tylko pomiędzy różnymi wersjami i pakietami, ale również pomiędzy ofertami różnych sklepów sprzedających ten sam produkt. Wszystkim, którym zależy na odnalezieniu oferty atrakcyjnej cenowo, polecamy sklep internetowy Onex.store. Wśród oferowanych produktów znajdują się wymienione powyżej (oraz inne, niewspomniane w ogóle) wersje Windows 10, o rozbudowanej funkcjonalności i szerokim zastosowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here