avast
fot: pixabay.com

W dzisiejszych czasach korzystamy z internetu niemal codziennie. Wynika to z pewnością z jego większej dostępności niż jeszcze kilka lat temu. Znacząco spa∂ła również jego cena, dlatego nie mamy oporów by korzystać z niego niemal cały dzień również na urządzeniach mobilnych jak smartfony. Przez internet możemy załatwić teraz większość naszych spraw, a robimy to szybko i bez wychodzenia z domu. Niestety, coraz częściej zapominamy o podstawowych kwestiach bezpieczeństwa w sieci. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-wylaczyc-avasta/

Bezpieczne korzystanie z internetu

Wygoda i oszczędność czasu sprawiają, ze coraz więcej swoich aktywności realizujemy online. Dla tych dwóch korzyści jesteśmy w stanie zrezygnować nawet z części naszej prywatności. Aby móc zrealizować pewne działania udostępniamy nasze wrażliwe dane osobowe, bane dotyczące naszych kont bankowych itp. Godzimy się na to, ponieważ po pierwsze, w ostatnich latach bezpieczeństwo transakcji i innych ważnych operacji znacząco wzrosło, a po drugie, wszyscy z tego korzystają. 

I tak właście powinno być, powinniśmy mądrze korzystać z dobrodziejstw internetu. Najpierw jednak powinniśmy zadbać o najważniejsze, czyli o bezpieczeństwo. Nie uspokajajmy się myślą, że nie jesteśmy łakomym kąskiem dla hakera. Wirusy rozsyłane są masowo automatycznie lub przez zainfekowane strony. Podstawa w każdym domu, nie mówiąc juz o firmach, powinien być dobry program antywirusowy. 

Avast – najpopularniejszy antywirus

Jednym z najpopularniejszych antywirusów jest avast. Jego podstawową wersje możemy wypróbować bezpłatnie przez dłuższy czas. Warto z tego skorzystać, bo pozwoli nam to przekonać się o jego skuteczności. Avast nie jest niestety bezpłatnych oprogramowaniem, ale jego cena w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku antywirusami, nie jest wygórowana. Warto więc zainwestować w niego, by chronić nasze dane na dysku – zdjęcia, poufne informacje. Instalacja avasta jest bardzo intuicyjna. Zwróćmy tylko uwagę na to, by pobrać go z oryginalnej strony firmowej. Dalsza obsługa programu jest bardzo prosta. Avast będzie działał w tle, a w razie niebezpieczeństwa czy możliwości zoptymalizowania działania komputera sam nas o tym powiadomi stosownym komunikatem. Wystarczy działać zgodnie z jego zaleceniami.  

Przeczytaj też: http://2strony.pl/odebrac-paczke-paczkomatu/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here