Zalety antywirusa na telefonie

Dzisiejsza technologia sprawiła, że większość ludzi posiada telefony z dostępem do internetu. Służą nam one nie tylko do dzwonienia, ale również do gier, oglądania filmów, czy korzystania z bankowości elektronicznej. Jak więc chronić te wszystkie dane?

Niebezpieczeństwo na każdym kroku

Wbrew pozorom, złamanie zabezpieczeń telefonicznych jest bardzo proste dla wprawionego hakera. Mimo że wydaje się nam, że nikt nie ma powodu, aby włamywać nam się w system androida, to zawsze istnieje ryzyko kradzieży naszych danych. W internecie często czytamy o złamanych hasłach do Facebooka, a nawet kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Wystarczy jedna zainstalowana aplikacja, aby w ciągu kilkunastu minut wirus opanował i zapamiętał wszystkie nasze hasła, dając jednocześnie pełny dostęp do wrażliwych danych. Jak więc bronić się przed takimi sytuacjami?

Znajdź uniwersalny antywirus

Większość telefonów posiada uniwersalny program antywirusowy na androida, ale czy to wystarczy, abyśmy czuli się bezpiecznie w sieci? Niekoniecznie. Wiele wersji oferowanych przez operatorów nie jest w stanie podołać zmieniającym się stale zagrożeniom, które mogą w każdej chwili zaatakować nasz system. Antywirus na telefon musi być tak samo sprawny i aktualizowany, jak na tradycyjnym komputerze, czy laptopie. Jeżeli jeszcze do tej pory nie sprawdziłeś jaki program chroni Androida, to koniecznie to zrób. Najlepszym światowym antywirusem jest Kaspersky Lab, którego posiadają nieliczni z nas. Jeżeli jesteś tym szczęśliwcem, który go posiada, to możesz czuć się bezpiecznie. Jeśli jednak nie, to pora abyś zadziałał, zanim ktoś przejmie kontrolę nad Twoim telefonem – zobacz na: https://www.kaspersky.pl/android-security

Darmowe antywirusy

Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia naszej ostrożności, ale społeczna odpowiedzialność wszystkich ludzi. Dlatego wiele firm oferuje darmowy antywirus na telefon, który zabezpieczy podstawowe dane. Często jest on wystarczający przy codziennym korzystaniu z urządzenia. Podstawowa wersja programu Kaspersky Lab chroni dostępu do naszych rozmów i smsów, blokuje niebezpieczne strony i aplikacje oraz pozwala na systematyczne oczyszczanie systemy ze zbędnych ciasteczek, niepotrzebnych danych, czy atakujących telefon niebezpieczeństw. Każdy program, tak samo antywirus na androida Kaspersky Lab, można dodatkowo wzmocnić o dodatkowe zabezpieczenia. Zalecane szczególnie wtedy, gdy poprzez telefon wykonujemy wiele połączeń biznesowych oraz dla tych, którzy stale korzystają z bankowości elektronicznej, czy innych ważnych stron. Zdobycie przez hakera wrażliwych danych może nas słono kosztować utratą pieniędzy, jak i ważnych dla nas danych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here