studio nagrań

Posiadanie studia nagraniowego to marzenie prawie każdego muzyka, który pragnie rejestrować swoje utwory. Dawniej na posiadanie własnego studia mogli pozwolić sobie tylko bogaci, natomiast dzisiaj wraz z postępem technologii zamiast płacić pieniądze za najem studia, można w to miejsce zrobić własny kącik muzyczny, niewielkim kosztem finansowym.

Gdzie pomieścić domowe studio?

Do realizacji swoich muzycznych marzeń wystarczy zwykły pokój w mieszkaniu, czy w domu. Jednakże jeżeli mamy taką możliwość warto zagospodarować jedno pomieszczenie które nie będzie przy okazji kuchnią, salonem czy sypialnią.

Akustyka pomieszczenia

Akustyka pomieszczenia jest jedną z najważniejszych rzeczy o które powinniśmy zadbać.  Profesjonalna adaptacja akustyczna studia nagrań  często wiąże się z dużym wydatkiem (gąbki, panele akustyczne, dyfuzory czy pułapki basowe), są jednak domowe sposoby, które niewielkim kosztem spełnią swoje zadanie.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/jak-nauczyc-sie-grac-na-pianinie/

Aby poprawić akustykę pomieszczenia możemy  do tego wykorzystać łóżko, półkę z książkami czy dywan, które pochłoną dźwięk eliminując przy tym niechciany efekt echa.

Co kupić aby nagrywać dźwięk?

Dawniej aby móc rejestrować dźwięk trzeba  liczyć się z dużym wydatkiem. Dzisiaj wraz z postępem technologicznym do tego celu wystarczy nam komputer (wraz z programem DAW) oraz interface audio czyli inaczej mówiąc zewnętrzna karta dźwiękowa.Ponadto jeżeli chcemy nagrywać wokal potrzebny nam będzie mikrofon. Najpopularniejszymi rodzajami mikrofonów są mikrofony pojemnościowe oraz mikrofony dynamiczne jednakże do rejestracji wokalu w różnych studiach najczęściej znajdziemy wielkomembranowe mikrofony pojemnościowe.Zwykle „pojemnościówki” to droga konstrukcja. Ceny niektórych  tych mikrofonów sięgają przekraczają 10 tys. zł ale znajdziemy również dużo tańsze nie przekraczające 500 zł.Do mikrofonu potrzebny będzie statyw  który można kupić w każdym sklepie muzycznym oraz popfiltr (tzw. “pończocha”) która ma za zadanie wyeliminować nam niechciane głoski wybuchowe takie jak (p,b,t), syczące takie jak “s” czy “c” a także podmuchy wiatru.

Źródło: https://cyfrowiwynalazcy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here