numer telefonu
fot: pixabay.com

Telefony towarzyszy nam każdego dnia od rana aż do nocy. Trudno nam sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tej zdobyczy technologicznej. Czasami jednak bywa też źródłem irytacji, jak w przypadku częstych telefonów nachalnych reklamodawców. Czy jesteśmy na nie skazani? Jak możemy się bronic przed uciążliwymi rozmowami?

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zablokowac-czyjs-numer/

Telefon ułatwia nam wiele codziennych spraw. Korzystamy z niego kilkanaście razy dziennie. Służy nam nie tylko do rozmów telefonicznych, utrzymywania kontaktu z bliskimi. Współczesne telefony to przenosne minikomputery, możemy zrobić na nich niemal wszystkom to, co na naszych laptopach. To bardzo wygodne, zwłaszcza, że niewielki rozmiar aparatu sprawia, że nie jesteśmy ograniczeni pod względem miejsca i warunków podczas korzystania z niego. 

Nachalne reklamy telefoniczne

Ilość czasu, jaką spędzamy przed ekranami staje się jednak po pewnym czasie męcząca. Chcielibyśmy ograniczyć korzystanie z nich. Najbardziej męczące są telefony, które nie są podejmowane z naszej inicjatywy i w naszym interesie. Mam na myśli szczególnie nachalne telefony telemarketerów, którzy próbują sprzedać nam produkty, których wcale nie potrzebujemy czy tez wbrew naszej woli namówić nas na uczestnictwo w pokazach, promujących jakieś produkty czy usługi. 

Każda taka rozmowa jest niezwykle frustrująca. Nie przynosi nam żadnych korzyści. Telemarketerzy używają podczas nich technik manipulacyjnych, które mają na celu zaszczucie nas, zmuszenie do podjęcia konkretnych działań czy udostępnienia swoich poufnych danych. Są odporni na nasze uprzejme odmowy. Częstą ich taktyką jest zwiększenie ilości telefonów do nas w nadziei, ze za którymś razem się ugniemy.

Każdy taki telefon, oprócz ogromnej irytacji jaka wywołuje, bardzo negatywnie odbija się na naszej pracy. Ponowne skupienie się na zadaniu, które zostało nam przerwane, może trwać nawet 10-15 minut. 

Jak się bronić przed natrętami?

Najprostszym sposobem jest zablokowanie nękającego nas numeru w swoim telefonie. Wejdź w dodatkowe opcje przy danym numerze. Powinieneś wśród różnych funkcji znaleźć możliwość zablokowania numeru. 

Jeśli to rozwiązanie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, skontaktuj się ze swoim operatorem i poproś go o blokadę tego numeru.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/czego-pragna-dziewczyny/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here