Jak zresetować telefon

Telefony, tak jak każde urządzenie elektroniczne, może czasem zachowywać się w sposób, w jaki nie chcemy. Może się zawieszać albo wyłączać, a niekiedy nawet zostać zainfekowany wirusem. Jedną z pierwszych czynności, którą się wtedy zazwyczaj wykonuje, jest reset telefonu. Powszechnie za reset uważa się tak zwany reset miękki, czyli po prostu wyłączenie i włączenie telefonu ponownie. Pomaga on w przypadku drobnych awarii, takich jak zawieszenie się aplikacji albo całego telefonu. Taki miękki reset wykonuje się po prostu przyciskiem zasilania. W przypadku modeli telefonów wyposażonych w wyjmowalną baterię, często też na moment się ją wyciąga. Jeśli problem jest poważniejszy, często należy zastosować reset twardy.

Jak zresetować telefon w taki sposób?

Jak zresetować telefonNa początek należy nadmienić, że taki reset przywraca systemowo telefon do stanu, w którym wyjęliśmy go z pudełka – a zatem usunięte zostają wiadomości, kontakty, zdjęcia i inne pliki. W przypadku Androida zostajemy również wylogowani z konta Google. Przed dokonaniem twardego resetu należy więc zrobić kopie zapasowe plików, które chcemy zatrzymać, upewnić się, że zapisaliśmy kontakty na karcie SIM albo kontu Google oraz że na pewno pamiętamy swoje hasło. Taki reset wykonuje się w przypadku większych problemów technicznych albo w sytuacji, w której sprzedajemy telefon komuś innemu.

Sposób przeprowadzania twardego resetu różni się w zależności od producenta – na ogół to w ustawieniach bądź informacjach o telefonie znajdziemy opcję przywrócenia do ustawień fabrycznych. Wystarczy ją wybrać, zatwierdzić operację, upewniwszy się uprzednio, czy aby na pewno zrobiliśmy kopię (telefon również może nas o to zapytać) i zaczekać, aż proces dobiegnie końca. Zwykle reset trwa od kilku do kilkunastu minut, a po tym czasie telefon uruchamia się ponownie, prosząc nas o połączenie się z siecią internetową na nowo i dokonanie ponownej konfiguracji.

Chwilę później telefon jest już gotowy do pracy i powracają na niego kontakty oraz zainstalowane uprzednio aplikacje, o ile ma on w danej chwili dostęp do internetu. Druga metoda to wejście do recorvery mode za pomocą klawiszy bocznych i wybranie opcji resetu – producent powinien informować, w taki sposób tego dokonać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here