Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu to gadżet, który posiada każdy właściciel nowoczesnego smartfona. Są one przydatne podczas słuchania muzyki w miejscach publicznych. Nie zawsze chcemy, aby ktoś słyszał co oglądamy, ponieważ jest to nasza prywatna sprawa. Jest kilka rodzajów słuchawek. Poniżej omówię je dla was.

Słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonuSłuchawki do telefonu możemy podzielić ze względu na budowę. Występują tutaj 3 rodzaje i są to słuchawki douszne, nauszne, oraz sportowe. Te pierwsze są zwykłymi słuchawkami, które wkłada się do uszu. Mogą być one zwężane na końcu lub nie. Zazwyczaj części douszne są wykończone gumą lub gąbeczką. Ceny wahają się od dziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od marki. Słuchawki takie charakteryzują się tym że są lekkie i poręczne. Niezbyt dobrze też tłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Dla jednym może to być wada a dla innych zaleta.

Drugi rodzaj to słuchawki nauszne. Przypominają nauszniki, które nosi się zimą. Podobnie, jak w przypadku pierwszych, występują w wielu kolorach i wzorach. Ceny są zbliżone do klasycznych słuchawek bądź niewiele wyższe. Dzielą się one głównie przez wzgląd na rodzaj konstrukcji. Mogą być zamknięte, otwarte lub półotwarte. Słuchawki takie znane są z tego, ze bardzo dobrze tłumią wszystkie dźwięki dochodzące z zewnątrz. Słyszymy tylko dźwięk dochodzący z membrany słuchawki.

Ostatni rodzaj to słuchawki sportowe. Są one specjalnie wyprofilowane, tak aby nie wypadły podczas intensywnego biegu, lub treningu. Z powodzeniem możesz ich używać jeżdżąc na rowerze, rolkach, lub wykonując inne ćwiczenia. Masz pewność, że nie wypadną ci z uszu. Ceny są nieco droższe, ale warto dołożyć 30-40 złotych, i kupić lepsze.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe

Słuchawki można podzielić na urządzenia przewodowe oraz bezprzewodowe. Różnica polega przede wszystkim na użytkowaniu. Słuchawki bezprzewodowe są wygodniejsze, gdyż nie plącze nam się kabel. Jednak należy pamiętać o ładowaniu. Zwykle czas ładowania wynosi około 3 godziny i wystarcza na używanie słuchawek do dziesięciu godzin. Możesz wybrać słuchawki klasyczne, nauszne, lub sportowe. Minusem bezprzewodowych jest ich cena. W zależności od modelu ceny zaczynają się od stu złotych w górę. Można znaleźć w sklepach wersje za 40 złotych, ale z doświadczenia wiem, że psują się bardzo szybko. Lepiej zainwestować więcej i cieszyć się słuchawkami przez rok, dwa, lub dłużej.

W ostatnim czasie popularnością cieszą się słuchawki gamingowe. Są one wysokiej jakości, z dobrym mikrofonem, i sprawiają, że gra nam się przyjemniej.

Ile kosztują słuchawki do telefonu?

Ile kosztują słuchawki do telefonu?Ceny słuchawek rozbite są w dość dużym przedziale. Najtańsze słuchawki możemy przecież kupić już za kilka złotych. Sami jednak musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy taki zakup będzie dobrym pomysłem. Najtańsze słuchawki mają bowiem bardzo słabą jakość dźwięku. Jest on cichy i zniekształcony. Często przesiadając się na droższe słuchawki odkrywamy dane piosenki na nowo. Inną kwestią jest wytrzymałość takich słuchawek. Może się zdarzyć, że ich żywotność wyniesie zaledwie kilka dni po których urwie się kabel lub sama słuchawka rozpadnie się na części. Słuchawki lepszej jakości możemy kupić za kilkadziesiąt złotych. Ich wytrzymałość jest znacznie większa dźwięk całkiem dobry. Dla prawdziwych fanów muzyki przeznaczone są profesjonalne słuchawki za kilkaset złotych. Są one bardzo solidnie wykonane i bardzo dobrze odtwarzają dźwięk. Nie każdy jednak potrzebuje takich profesjonalnych słuchawek do codziennego użytku polegającego na przykład na słuchaniu muzyki podczas podróży tramwajem do pracy lub na uczelnię. W takich przypadkach idealnie sprawdzą się słuchawki za kilkadziesiąt złotych.

Gdzie można kupić słuchawki do telefonu

Słuchawki do telefonu kupimy w każdym sklepie z elektroniką a nawet w kiosku ruchu czy zwykłym dyskoncie spożywczym. Mowa tu raczej o tańszych modelach lub rzadko lepszych w konkretnych promocjach. W elektromarketach jesteśmy w stanie dostać szeroki zakres wszystkich modeli zarówno dousznych, nausznych jak i sportowych czy gamingowych słuchawek. Nie możemy także zapominać o sklepach internetowych. Tutaj mamy praktycznie nieograniczoną dostępność różnych modeli słuchawek do telefonów w na prawdę atrakcyjnych cenach. Sklepy internetowe mają często niższe ceny niż stacjonarne z racji mniejszych kosztów funkcjonowania. Do ceny jednak musimy doliczyć koszty przesyłki które w przypadku firmy kurierskiej mogą sięgnąć nawet dwudziestu złotych. Koszt taki w przypadku zakupu tańszego sprzętu jest dość duży i nie zawsze się opłaca. Warto również przejrzeć ofertę dostępną w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here