iPhone SE

W dzisiejszych czasach, prawie każdy posiada przynajmniej jednego smartfona. Są one wykorzystywane nie tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych. Telefony wykorzystuje się również do sprawdzania poczty, jak i tworzenia nawet dokumentów tekstowych. Z pozoru malutkie urządzenie, posiada moc obliczeniową, która wystarczy do spokojnego przeglądania internetu, a nawet tworzenia prezentacji lub prostego arkusza kalkulacyjnego. Prekursorem na rynku smartfonów była firma Apple. To właśnie Steve Jobs w 2007 roku zaprezentował światu IPhone 1 generacji. Nie był to telefon idealny, można nawet powiedzieć, że jego działanie było złe. W historii jednak zapisał się tym, że był to pierwszy telefon, który posiada dotykowy, kolorowy ekran. Teraz nikogo to nie dziwi, lecz kilkanaście lat temu było to coś niesamowitego. Firma Apple stale rozwija swoje produkty, a powrotem do korzeni było stworzenie iPhone SE. W momencie premiery, był to jedyny mniejszy iPhone, który swoim wyglądem nawiązywał do innowacyjnego iPhone 6.

iPhone SE – co robi z niego telefon do zadań specjalnych?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, iPhone SE swoim wyglądem starał się nawiązać do iPhone 6. Bryłę tą posiadały także 6s, 7 oraz 8. iPhone SE pierwszej generacji cechował się tym, że jego wielkość była zbliżona do iPhone 5s, jednak posiadał on dużo lepsze podzespoły. Był to telefon stworzony dla specjalnej grupy osób, której zależało na bardzo dobrej wydajności sprzętu, lecz osoby z tej grupy nie potrzebowały dużych telefonów. Rok później zaprezentowano światu iPhone X, który był kolejną innowacją w portfolio marki. Co ciekawe, marka Apple stale sprzedawała iPhone SE, ponieważ wiele osób pragnęło mieć mniejszy telefon. iPhone SE drugiej generacji, różni się minimalnie wyglądem od swojego poprzednika. Jednak warto zwrócić uwagę na podzespoły jakie w nim zastosowano. Apple po raz kolejny stworzyło telefon dla osób, które kochały bryłę iPhone 8 oraz jego wielkość. W tym malutkim telefonie, inżynierowie umieścili identyczne podzespoły jak w iPhone 11. Dzięki temu, Apple wypełniło swego rodzaju lukę na rynku. Mało, który producent w tym czasie posiadał małe oraz wydajne telefony. Może i sprzedaż iPhone SE nie była tak wysoka jak iPhone 11, czy 11 Pro, lecz dalej można było spotkać osoby chętne do zakupu tego telefonu. 

Wielu użytkowników jest równe problemom, które oni zgłaszają. O tym, jakie usterki są najczęściej zgłaszane przez użytkowników iPhone SE powiemy za chwilę.

Jakie usterki najczęściej zgłaszają użytkownicy iPhone SE?

Naprawa iPhone SE nie jest taka łatwa jak się wydaje. Na szczęście usterek zgłaszanych przez użytkowników nie jest dużo, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że będziesz musiał udać się do serwisu jest małe. W przypadku wystąpienia problemu, warto skorzystać z usług renomowanych serwisów. 

Najczęstszą usterką, lub problemem (każdy nazwie to na inny sposób) jest krótko wytrzymująca bateria. Bateria w tym telefonie jest jedną z rzeczy, o której inżynierowie z Apple nie pomyśleli. Telefon jest bardzo wydajny oraz mały. Niesie to za sobą problemy takie jak np. możliwość zastosowania mniejszej baterii. Na ile, w ciągu roku po zakupie bateria ta będzie sprawować się bardzo dobrze, tak osoby, które intensywniej korzystają z telefonu mogą zacząć zauważać spadek jej pojemności. Rozwiązania tego problemu są dwa. Albo pogodzisz się z gorszą baterią i będziesz ładować częściej, albo udasz się do serwisu na usługę wymiany baterii. Nowe ogniwo znacznie poprawi długość działania telefonu.

Kolejną usterką na którą skarżą się użytkownicy iPhone SE jest jego samoczynne wyłączanie. Zazwyczaj jest to również związane z baterią, której wydajność znacznie spadła. Telefon wtedy wyłącza się, aby nie doprowadzić do pełnego rozładowania ogniwa. Rozwiązanie problemu będzie identyczne jak wcześniej. Co jeśli po wymianie baterii telefon dalej będzie się wyłączał? Wtedy źródła problemu trzeba szukać w innych miejscach.

Oprócz dwóch powyższych rzeczy, w iPhone SE czasem występują “cienie na ekranie”. Bardzo często, winowajcą tego problemu jest uszkodzony wyświetlacz. Matryca mogła uszkodzić się od wstrząsu przez co nie wyświetla prawidłowo kolorów. W naszym serwisie przeprowadzimy odpowiednie testy i szybko znajdziemy winowajcę problemu, a następnie go usuniemy.

Serwis pogwarancyjny, w którym naprawisz iPhone SE

W Polsce na sprzęt Apple otrzymujesz jedynie rok gwarancji. Naprawa iPhone SE na gwarancji zdarza się bardzo rzadko, dlatego jeżeli masz ten telefon od np. dwóch lat, powinieneś wiedzieć, że twoją deską ratunku będzie pogwarancyjny serwis, np https://ibroken.pl/. W naszym serwisie naprawiamy iPhone SE oraz inny sprzęt Apple. Zależy nam na tym, aby każda naprawa była wykonywana dokładnie, a telefon sprawował się jak najlepiej. Doświadczenie naszych serwisantów tylko pokazuje, że jesteśmy serwisem, któremu warto zaufać. Jeżeli czeka cię naprawa iPhone SE, skontaktuj się z nami, a my na pewno szybko i skutecznie uporamy się z problemem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here