Co kupić na osiemnaste urodziny swojemu dziecku?

Osiemnaste urodziny to wyjątkowy czas w życiu każdego człowieka. To moment, w którym młody człowiek przestaje być traktowany w świetle prawa jako dziecko i staje się dorosłym człowiekiem. Może samodzielnie podejmować za siebie decyzje i ponosić ich konsekwencje, wchodzi w dorosłe życie i staje odpowiedzialny. Przed nim matura, wybór studiów i drogi zawodowej – ale najpierw huczna zabawa.

Kłopot z wyborem prezentu na 18

Wielu rodziców chciałoby z tej okazji sprawić swoim dzieciom wyjątkowy prezent, jednak nie wie, co kupić, ile wydać z tej okazji pieniędzy. Można poczuć się skonsternowanym, tym bardziej, że rozmawiając z innymi rodzicami będziemy słyszeli naprawdę skrajne opinie – niektórzy będą się chwalić, że kupili coś naprawdę drogiego, inni przekonywać, że nie warto wychowywać swoich dzieci na materialistów. Nie dawajmy się nigdy przekonać szantażowi dziecka, że “wszyscy w klasie dostaną droższy prezent niż on”. Do tematu należy podejść racjonalnie i dobrze zastanowić się, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na prezenty.

Ile pieniędzy wydać?

Pamiętajmy o tym, że ograniczony budżet nie zwalnia nas nigdy z konieczności pokazania dziecku, że jest dla nas najważniejsze i cieszymy się z jego święta. Nigdy nie powinniśmy tworzyć wrażenia, że zależy nam przede wszystkim na tym, aby na nim oszczędzać. Nawet jeśli zarabiamy niewiele i jesteśmy zadłużeni, można postarać się i podarować coś, co będzie ważną sentymentalną pamiątką. I z drugiej strony, nawet jeśli jesteśmy bogaci, żaden, nawet najdroższy prezent nie zastąpi spędzonego wspólnie czasu. Dlatego nie tylko ważne jest, co dajemy, ale też jak.

Jakie prezenty na 18?

Wybierzmy prezent, który będzie pamiątką i który po latach będzie przypominał ten wyjątkowy dzień. Dobrym pomysłem w przypadku dziewczyn może być na przykład elegancka biżuteria. Sprawdzą się również prezenty praktyczne. Warto pomyśleć o tym, co przyda się naszemu dziecku. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład aparat fotograficzny, nowy laptop, czy opłacony kurs na prawo jazdy.

Niespodzianka czy ustalony prezent?

Niektórzy lubią niespodzianki, jednak jeśli zamierzamy na prezent wydać dużo pieniędzy, dobrze jest porozmawiać o tym z dzieckiem i upewnić się, że kupimy to, co sprawi mu radość. Wśród nastolatków mody bardzo szybko się zmieniają, to co rok czy dwa temu było na topie, dzisiaj już może być synonimem obciachu. Nie warto też na siłę kupować synowi bądź córce tego, o czym sami marzyliśmy, będąc w ich wieku.
Jeśli mamy zamiar kupić większy prezent, wydać dużo pieniędzy, dobrze jest ustalić to z dzieckiem i upewnić się, że będzie zadowolone. Dobrze, jeśli jednocześnie sprawimy mu radość i kupimy coś, z czego będzie zadowolone. Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu co kupić, może dobrym rozwiązaniem będzie danie jedynie czegoś symbolicznego i założenie konta, na które wpłacimy dziecku pieniądze, by mogło oszczędzać?

Wybór odpowiedniego prezentu na osiemnaste urodziny dla dziecka z pewnością nie jest rzeczą łatwą. Warto jednak poszukać czegoś wyjątkowego, co sprawi radość, po to, by przypominało po latach o tym dniu.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here