Antywirus na telefon

Korzystanie z telefonów komórkowych podobno jest bezpieczne. Niestety korzystanie z przeglądarki internetowej na telefonie może zwiększyć ryzyko niebezpieczeństwa. Kiedy korzysta się z przeglądarki Google w celu wyszukania informacji, niestety można wejść na stronę, która nie jest szyfrowana. Taka strona może zawierać w sobie wirusy, a jest to bardzo niebezpiecznie w telefonie komórkowym. Można nawet powiedzieć, że niebezpieczeństwo jest większe niż na komputerze, ponieważ dużo osób ma zapamiętane hasła na telefonie.

Antywirus na telefon

Antywirus na telefonNa szczęście istnieje coś takiego jak antywirus na telefon, który można pobrać i zainstalować. Jak już mowa o pobieraniu aplikacji, to trzeba pamiętać, że w nich również są ukryte wirusy, dlatego antywirus tym bardziej się sprawdzi. Po zainstalowaniu antywirusa w sumie nie trzeba nic robić, działa on od początku. Gdyby pojawiło się coś niepokojącego na telefonie, zostanie to zablokowane, albo dostaniemy informację o podejrzanych treściach. Dodatkowo w ustawieniach antywirusa jest opcja skanowania systemu. Pozwala to przejrzeć dotychczasowe pliki na telefonie komórkowym w celu ich weryfikacji. Podejrzane dokumenty i pliki będą od razu zgłoszone z prośbą o usunięcie z zawartości telefonu komórkowego. Można włączyć skanowanie raz w tygodniu, co będzie wygodnym rozwiązaniem, dla osób, które mają problem z zapamiętywaniem takich konieczności. Kolejną opcją, jest usuwanie starych, nieużywanych plików, albo zbędnych pozostałościach po starych aplikacjach.

Antywirus powinien znaleźć się w każdym telefonie komórkowym, ponieważ co raz większa liczba hakerów się tymi urządzeniami interesuje. Takie aplikacje w większości są dostępne za darmo, płatne wersje są bardziej rozbudowane i operują lepszymi technologiami. Na początek wystarczy więc darmowa opcja, ale przy tym należy nadal pamiętać o bezpieczeństwie w sieci. Dobrą opcją będzie każdorazowe wpisywanie hasła do czegokolwiek, zamiast zapamiętywania ich na urządzeniu. Warto posiadać antywirusa na telefonie komórkowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelefon LG
Następny artykułDoładowanie telefonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here