Ubezpieczenie telefonu

Zakup nowego telefonu komórkowego to dla każdego bardzo ważne przeżycie. Telefon komórkowy wybiera się zawsze na dłużej, tak aby służył nawet do 3 lat. Jednak telefon, jest tak często używany, że ulega wielu awariom. Niektóre usterki oczywiście są spowodowane tym, że użytkownicy nie dbają o swoje urządzenia, jednak można się uchronić przed dodatkowymi kosztami, w dodatku bardzo łatwo i bardzo szybko. Na szczęście niektóre firmy, proponują ubezpieczenie telefonu już przy zakupie i sami nie musimy o tym pamiętać. Jest to jednorazowa, dodatkowa opłata, która obejmuje ubezpieczenie nowego urządzenia.

Ubezpieczenie telefonu – Warunki

Ubezpieczenie telefonu - WarunkiZazwyczaj od razu podawane są warunki, co dokładnie podlega takiemu ubezpieczeniu, a co nie. Ważną informacją jest, że najpopularniejsze zalanie telefonu, jest uwzględnione w tym ubezpieczeniu. Jest to na pewno spora ulga, dla osób, które często właśnie tak uśmiercają swoje komórki. Kolejną bardzo ciekawą rzeczą jest, że takie ubezpieczenie często może nie być przyznawane, bo postawiono tam sporo wyjątków. Dla przykładu pęknięta szybka będzie reklamowana, jeżeli pękła przez wadę fabryczną urządzenia. Jest to trochę naciągana teoria i nie każdemu mogą podobać się takie warunki, dlatego ważnym jest, aby każdorazowo przeczytać wymogi i instrukcję, zanim weźmie się takie ubezpieczenie. Należy się tez zastanowić czy kwota, około stu złotych, bo taka jest mniej więcej kwota ubezpieczenia telefonu komórkowego, jest odpowiednia. Kwotę taką ponosi się na cały czas zakupu telefonu, jest ona jednorazowa, ale też w nie wszystkich placówkach. Jest to również informacja, którą należy wcześniej zdobyć przed podpisaniem czegokolwiek i przed zapłatą.

Ubezpieczenie telefonu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy kupuje się bardzo drogi telefon, który w dodatku jest unikatowym modelem. Takie telefony, które są popularne, gdzie części są dostępne na rynku i co druga osoba potrafi je naprawiać, obejdą się bez ubezpieczenia i może warto oszczędzić te pieniądze. Jednak decyzję podejmuje właściciel urządzenia.

Zamiast ubezpieczenia zainwestujmy w niezniszczalny i wodoodporny telefon

Jest jednak jeszcze jedno wyjście z sytuacji dla osób, które często przypadkowo niszczą swoje telefony. Na rynku bowiem dostępne są specjalne pancerne smartfony które dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz użytym materiałom są odporne na większość uszkodzeń. Upadek na twardą posadzkę czy używanie w warunkach np. budowy nie stanowią dla nich problemu. Piasek nie dostanie się do środka a uderzenie o beton nie spowoduje pęknięcia ekranu. Również kąpiel w wiadrze wody nie będzie im straszna, ponieważ obudowa jest wodoodporna. Takie telefony produkuje kilku producentów. Najbardziej znane są chyba smartfony firmy Cat. Posiada ona kilka modeli z segmentu telefonów niezniszczalnych. Ich cena jest podobna, lub nieco wyższa niż cena standardowych modeli smartfonów. Może więc, zamiast wydawać pieniądze na ubezpieczenie zwykłego telefonu lepiej jest kupić telefon, którego ciężko będzie zniszczyć? Na pewno jest to możliwe, jednak w normalnych codziennych warunkach użytkowania telefony takie są niezniszczalne.

Nowoczesne smartfony

Nowoczesne smartfonyJeśli jednak jesteśmy przy temacie ubezpieczenia telefonów to trzeba przyznać, że dotyczyć to raczej najnowocześniejszych telefonów. Nikt raczej nie będzie się bawił w ubezpieczenie wiekowego telefonu o znikomej wartości. Ubezpieczane są drogie smartfony gdyż to własnie utrata takich teefonów boli najbardziej. Dlaczego nowoczesne smartfony są takie drogie? Jakie funkcje i właściwości o tym decydują? Przede wszystkim nowe smartfony posiadają wewnątrz najnowsze i najszybsze technologie dostępne obecnie na rynku. Kilkurdzeniowe procesory oraz duża ilość pamięci RAM są dziś niezbędne dla płynnego działania aplikacji na telefonie. A komponenty te niestety są drogie. Oprócz tego telefony te wykonane są z lepszej jakości materiałów, które są również droższe od zwykłych plastików. Nie bez znaczenia jest także marka danej firmy. Koncerny wydają mnóstwo pieniędzy na marketing i reklamę swoich produktów. Wydatki te rekompensują sobie wysoką ceną swoich produktów. Nierzadko zdarza się bowiem znaleźć telefon o podobnych parametrach technicznych co najnowszy produkt znanej marki w dużo niższej cenie. Niższej tylko dlatego, że telefon został wyprodukowany przez mało znaną firmę.

Używane telefony

Aby nabyć nowoczesny telefon wcale nie musimy wydawać kilku tysięcy złotych. Jeśli zgodzimy się na fakt, że telefon nie będzie najnowszy a będzie miał dwa lub trzy lata to możemy poszukać w internecie ogłoszeń z telefonami używanymi. Ich cena jest dużo niższa niż telefonów nowych a wciąż zachowują one swoje właściwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here