Storytel dla dzieci

0
835

Najmłodsi czytelnicy to często czytelnicy najbardziej wymagający. Wyjątkowo łatwo stracić ich uwagę, którą później trudno na nowo odzyskać. Dzieci błyskawicznie wyczują każdy fałsz, zadadzą najtrafniejsze pytania i z rozbrajającą szczerością powiedzą, że coś im się nie podoba. Tego problemu na szczęście nie zna Zofia Stanecka – autorka szerokiej gamy edukacyjnych książeczek dla dzieci, której dzieła możecie znaleźć na platformie Storytel.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że wielkim sukcesem autorki jest kolorowa i błyskotliwa seria o przygodach małej Basi. Każdy audiobook to kilkanaście minut opowieści o ważnych, codziennych sprawach, z którymi może się spotkać każde dziecko. Mimo że bajki z założenia przeznaczone są dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat, to i dorośli znajdą w nich wiele dla siebie. Opowieści o perypetiach Basi są pełne humoru i zabawy, ale każda z nich porusza konkretny temat, o którym warto rozmawiać. To z nich Twoja pociecha dowie się, co to takiego ta dziwna alergia i jak sobie z nią poradzić. Nauczy się, że każde działanie może mieć swoje konsekwencje, jak w przypadku zbyt dużej ilości zjedzonych cukierków. To Basia wyjaśni, dlaczego rodzice muszą chodzić do pracy, skąd biorą się pieniądze, i dlaczego nie zawsze jest ich wystarczająco dużo, żeby koniecznie kupić to, czego akurat maluch bardzo by chciał.

Wspólne słuchanie historii z życia Basi pomoże wytłumaczyć wiele spraw i odpowiedzieć na trudne pytania, które kłębią się w dziecięcym umyśle. To wspaniała forma wspólnego spędzania czasu, na przykład podczas jazdy do przedszkola czy do sklepu. Basia, mimo że wymyślona, jest idealną przewodniczką i przyjaciółką, która pomoże najmłodszym zrozumieć ten zakręcony świat.

słuchanie

Zofia Stanecka niejednym potrafi zaskoczyć. Oprócz serii Basiowych perypetii, ma w swoim dorobku także dwie wersje książki, mówiącej o dobrych manierach, której nie powstydziłaby się sama królowa. Król zresztą też nie. „Rycerzem być” oraz „Damą być”, to dwa podręczniki pełne zasad savoir-vivre przystosowane dla najmłodszych. Jak to zwykle bywa w przypadku autorki, nie zabraknie tu zabawnych wpadek i ujmującego dowcipu, który bawiąc – uczy. Chociaż audiobooki podzielone są na dwie części, każda dziewczynka na pewno znajdzie coś dla siebie w poradniku dla prawdziwego rycerza, a chłopcy odnajdą się w świecie falbanek i dzikich tygrysów, czyli tam, gdzie żyją prawdziwe damy.

Audiobooki dla dzieci stanowią jedną z wielu kategorii, po które można sięgnąć korzystając ze Storytel. Bez problemu znajdziemy tu słuchowiska dla maluchów, edukacyjne książki dla nieco starszych dzieci, a nawet lektury szkolne czy powieści pełne marzeń i wspaniałych przygód. Szukając wartościowych pozycji dla swojego dziecka, warto sięgnąć właśnie po wygodne i przystępne audiobooki. Nikt przy tym nie broni, aby przy okazji znaleźć również coś wciągającego dla siebie, pamiętając, że przykład idzie z góry, a dzieci są najlepszymi obserwatorami i naśladowcami naszych nawyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here