blokady na telefon

W dzisiejszych czasach telefony są bardzo rozwinięte i zdarza się, że częściej używane niż komputery. Bardzo często ktoś nawet rezygnuje z korzystania z laptopa czy innego gadżetu na rzecz swojego spersonalizowanego telefonu komórkowego. Telefony są wyposażone w szereg nowych, profesjonalnych aplikacji, które ułatwiają życie codziennie. Są też dostosowane do różnego rodzaju pracy i potrafią pomóc w zdobywaniu dochodów.

Skuteczne blokady na telefon

Skuteczne blokady na telefonDlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio blokować swój telefon. Kiedyś bardzo prostym rozwiązaniem blokady na telefon, było używanie blokady pin, która pojawiała się tylko i wyłącznie podczas uruchamiania telefonu, więc podczas standardowego korzystania z telefonu nie była ona zbyt przydatna. W tym momencie opcje są bardzo rozszerzone. Na początku ery telefonów z klawiaturą, dodana była opcja pinu przy blokadzie klawiatury. Teraz przy telefonach dotykowych jest nadal opcja pinu przy blokadach klawiatury, ale nieco urozmaicona. Dodano opcję rysowania szlaczków, która zmniejsza prawdopodobieństwo zapamiętania wzoru przez kogoś siedzącego obok nas. Prawdą jest, że numer pin łatwo zapamiętać a później użyć, a w robieniu szlaczka, łatwo można się zgubić. Blokada w telefonie, została też urozmaicona o odciska palca, ale tylko na wybranych modelach telefonów. W dodatku kilku producentów posiada też blokadę na wykrycie twarzy posiadacza urządzenia. Wystarczy wtedy ustawić telefon przodem do twarzy w jasnym pomieszczeniu. Warto tutaj umieścić zdjęcie, które będzie odzwierciedlać nasz codzienny wygląd.

Ochrona prywatnego telefonu komórkowego w tych czasach jest bardzo ważna

Dlatego te blokady nikogo nie dziwią i nie są przesadą. Jednak bardzo łatwo je ominąć i hakerzy nadal znajdują na to sposoby. Dlatego warto pamiętać aby jednak nie zapisywać haseł do aplikacji bankowych na telefonach oraz tworzyć je bardzo skomplikowane ale łatwe do zapamiętania przez nas samych. Warto o tym pomyśleć, bo w ten sposób chronimy siebie i innych użytkowników telefonów komórkowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here