Telefon dla seniora

Zastanawiacie się pewnie czy wasza babcia bądź dziadek chcieli by posiadać telefon komórkowy? Jaki telefon dla seniora wybrać?

Telefon dla seniora

Telefon dla senioraMyślę, że dla osób w podeszłym wieku najlepiej sprawdzą się telefony z klawiaturą i dużymi przyciskami, aby mogli sobie poradzić z wybraniem numeru nawet bez okularów. Bardzo ważne jest, aby posiadał on przycisk SOS. Po wciśnięciu tego przycisku telefon sam połączy się z numer osoby, który zaprogramujemy. Ważną zaletą telefonu dla starszej osoby to głośność prowadzonych rozmów im głośniejszy aparat tym lepszy. Są co najmniej dwie firmy na polskim rynku specjalizujące się w telefonach dla osób starszych. Max-Com i Manta odwiecznie ze sobą rywalizują o klientów, którzy telefonu będą używać głównie do dzwonienia lub ewentualnie pisania SMS-ów.

Jeśli natomiast dziadek lub babcia interesują się nowinkami technicznymi, a internet nie jest dla nich czarną magią warto wtedy pomyśleć o zakupie smartphone najlepiej by był to model z dużym (min 5 calowym) ekranem, dobrym aparatem fotograficznym oraz pojemną baterią. W ofercie przedświątecznej znajdziemy sporo telefonów do 600 zł bez abonamentu. Spokojnie możemy wybrać jakiś model u operatora ważne, żeby w wybranej ofercie był nielimitowany internet. Tak naprawdę wiele zależy też od preferencji starszej osoby. W niektórych przypadkach może warto tą technologie wprowadzać powoli ludzie starsi przeważnie boją się nowinek technicznych, a większość z nich używa do tej pory telefonu stacjonarnego.

Jak przekonać seniorów do nowoczesnych technologii?

Należy ich przekonać, że komórka nie emituje prawie żadnych fal i jest już w stu procentach bezpieczna dla ich zdrowia i życia. Przekonać ich należy, że ówczesna komórka może im uratować kiedyś życie bądź zdrowie. Pamiętajmy, by nauczyć seniora koniecznie ładować telefon – unikniemy dziwnych telefonów w nocy z informacją że komórka pika a senior nie wie dlaczego. Świat idzie do przodu może warto zatem zainwestować i kupić dziadkom na prezent pod choinkę własnie telefon komórkowy i być z nimi w stałym kontakcie. Zaoszczędzi wam to sporo nerwów i strachu gdy dzwonimy na stacjonarny numer i nikt nie odbiera.

Zazwyczaj okazuję się iż nasz kochany senior zapomniał odebrać bądź właśnie grał w warcaby z sąsiadem z dołu. A my powiadamiamy już służby ratunkowe i jedziemy z drugiego końca miasta, łamiąc wszystkie przepisy drogowe i narażając siebie i innych na wypadek utraty zdrowia lub życia. Mam nadzieję iż uda się wam przekonać waszych rodziców i dziadków do tego iż komórka nie gryzie i jest przydatna w codziennym życiu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here