Jakie szkło hartowane wybrać

Przy zakupie nowego telefonu, bardzo chcielibyśmy, by jego nowy wygląd pozostał jak najdłużej. Dodatkowo ceny najnowszych smartfonów są bardzo wysokie, tak jak związane z tym wszelkiego rodzaju naprawy. Dlatego głownie zależy nam na odpowiedniej ochronie przez zarysowaniami, uszkodzeniami, pęknięciami. Większość osób inwestuje jedynie w etui, które głównie zabezpiecza obudowę. Jednak najważniejszym elementem telefonu jest ekran, dzięki któremu możemy się poruszać i korzystać z telefonu. Jego dotyk jest bardzo delikatny i potrzebuje odpowiedniego traktowania. Warto także wiedzieć, że nie każdy telefon posiada wzmocnione szkiełko, które chroni przede wszystkim przed rozbiciem. Dlatego głównie naszym zadaniem jest odpowiednie jego zabezpieczenie, np. w postaci szkła hartowanego, którego zadaniem jest ochrona przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak jakie szkło hartowane wybrać?

Jakie szkło hartowane wybrać? – Praktyczne porady

Zainwestowanie w dodatkowe zabezpieczenie naszego ekranu, pozwoli nam na uniknięcie w późniejszym czasie wysokich kosztów związanych z naprawą ekranu telefonu. Podczas solidnego upadku lub uderzenia, możemy spodziewać się rozbicia szkiełka hartowanego, gdzie wymiana kosztuje ok. 20 zł. Warto dodatkowo wiedzieć, że szkło hartowane jest bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła znajdującego się w ekranie. Oczywiście, jeśli udamy się do sklepu i poprosimy szkło do naszego telefonu, wówczas możemy się spotkać z kilkoma rodzajami twardości. Standardowa twardość powinna wynosić 9H (wg skali twardości Mohsa). Dzięki czemu mamy pewność, że szkło jest wytrzymałe, odporne na zarysowania, uderzenia, co daje nam maksymalny poziom ochrony ekranu. Dodatkowo szkło powinno charakteryzować się 100% przeźroczystością i mieć stosunkowo niewielką grubość.

Tylko i wyłącznie zachowanie takich parametrów nie pozwoli nam odczuć jakichkolwiek różnic w użytkowaniu telefonu. Nie wpływają na kolory ekranu, jego czułość, dodatkowo wyglądają estetycznie. W większości przypadków raz założone szkło służy przez kilka lat, nawet tak długo, jak sam telefon. Tylko w niektórych sytuacjach wymagany jest demontaż. Wymiana szkiełka jest łatwym i szybkim procesem, gdzie całość może zając kilka minut w specjalnym punkcie z telefonami. Oczywiście istnieje możliwość zrobienia to samemu, przy zachowaniu odpowiednich zasad. Nawet przy zakupie dobrej jakość szkiełka, często w zestawie otrzymujemy dodatkowe akcesoria (np. specjalną ściereczkę nasączoną alkoholem oraz drugą, suchą), które ułatwiają wymianę.

Warto także dodać, że szkło hartowane jest lepszym rozwiązaniem, niż folia ochronna, która zabezpiecza jedynie przed zarysowaniami. Szkiełka wyglądają estetycznie, są solidne, ciężko do zniszczenia. Jednak co najważniejsze nie ogranicza czułości ekranu, dotyku, czyli ogólnego użytkowania z telefonu. Pamiętajmy jedynie, by zainwestować w wysoką jakość o dobrych parametrach. Jeżeli zdecydujemy się na produkt z niższej półki, może to wpłynąć m.in. na pogarszanie wyświetlacza ekranu.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułFolia na ekran

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here