Ostatnia dekada zmieniła zupełnie świat, który znaliśmy. Technologia znacząco poszła do przodu, a w naszym życiu upowszechniły się rzeczy, o których dawniej mogliśmy tylko pomarzyć. Można by się zastanawiać, czy to dobrze, czy źle, bowiem każdy medal ma dwie strony i nigdy nie jest tak, że coś posiada wyłącznie zalety. Oczywiście, każda sytuacja, w tym szybki rozwój, ma swoje wady. Weźmy tu za przykład jeden z efektów ubocznych tak gwałtownego rozwoju, czyli konsumpcjonizm.

Konsumpcjonizm

Porównywarka telefonówNie da się ukryć, że ten szaleje. On również sam w sobie nie jest zły, jednak jeśli nieustannie kupujemy nowe rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, ale po prostu chcemy je mieć… To właśnie najlepszy dowód na to, jak bardzo mu ulegamy. Pracujemy często ponad siły, wiele godzin dziennie, a zarobione pieniądze wydajemy na kolejne przedmioty, których nie używamy, bo zwyczajnie nie mamy na to czasu… Owszem, jest to dosyć smutna konkluzja, jednak wszyscy wiemy, że jest ona prawdziwa. Nie każdy też poddaje się “wyścigowi szczurów” i nie każdy wydaje ciężko zarobione złotówki na kolejne zbędne gadżety. Zdroworozsądkowe podejście jest zawsze kluczem do sukcesu. Odejdźmy jednak od tych, nieco negatywnych, wniosków i skupmy się na rzeczach, których potrzebuje każdy z nas.

Smartfony

Trudno byłoby znaleźć dzisiaj człowieka, który nie posiadałby w swoim domu komputera, a w kieszeni swoich spodni bądź torebki, telefonu komórkowego. Stały się one nieodłączną częścią życia każdego z nas – ułatwiają nam pracę, pozwalają komunikować się z bliskimi, poznawać świat, być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, dokumentować ulotne chwile… Wymieniać by można w nieskończoność. Szczególnie smartfony szybko znalazły drogę do naszych serc, i być może właśnie dlatego należą one do czołówki urządzeń, które niezwykle chętnie kupują ludzie na całym świecie. Branża mobilna jest jedną z najprężniej rozwijających się branż, której mogą pozazdrościć inne gałęzie, bowiem ta jest ciągle na plusie finansowym.

Możemy się tu odwołać do konsumpcjonizmu, o którym była już mowa, ponieważ wielu ludzi uwielbia śledzić nowinki i co kilka – kilkanaście miesięcy wymieniać telefon na nowy, nawet jeśli ich obecny smartfon wciąż działa wzorowo. Czy jednak na pewno jest to przejaw czystego konsumpcjonizmu, skoro interesują się oni tym tematem? Prawdopodobnie nie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że telefony komórkowe to jedne z tych urządzeń, które psują się najczęściej – tym można więc tłumaczyć niesłabnącą wśród ludzi chęć ich kupowania.

Nikt z nas nie chce przecież nagle zostać bez możliwości zadzwonienia do rodziny lub przyjaciół, stąd decydujemy się na kupno nowego telefonu. Pół biedy, jeśli wybierając się do sklepu wiemy, czego oczekujemy, a więc też się facto, czego szukamy. Wystarczy wziąć telefon do ręki, kiedy jesteśmy w sklepie, zapoznać się z podstawowymi informacjami o nim i stwierdzić, czy jest to model, którego szukaliśmy, czy jednak powinniśmy poszukać czegoś innego. Prędzej czy później (raczej prędzej) znajdziemy telefon, który godnie w naszych oczach zastąpi swojego poprzednika. Wielu z nas jednak nie jest obytych z branżą mobilną, dlatego czujemy przerażenie, kiedy musimy udać się do sklepu po nowy telefon.

Porównywarka telefonów

Porównywarka telefonówTo naprawdę dość powszechna reakcja, a dodatkowo w pewien sposób przywiązujemy się do poprzedniego telefonu, stąd tym bardziej trudno jest nam podjąć decyzję, jaki powinien być jego następca. Czujemy się jeszcze gorzej, jeśli nie możemy poprosić o radę nikogo z naszego najbliższego otoczenia. Wydaje się nam wówczas, że nie będziemy w stanie wykonać tej trudnej operacji pod tytułem “zakup smartfona”. Nic jednak bardziej mylnego, bo możemy w takiej sytuacji skorzystać z pomocy sieci www. Wystarczy, że obejrzymy kilka modeli telefonów, które nam się podobają, aby następnie internetowa porównywarka telefonów pokazała nam zarówno wady, jak i zalety każdego z wytypowanych przez nas urządzeń. W takim bezpośrednim starciu możemy łatwo zobaczyć, jakie parametry posiada dany telefon, w czym jest lepszy, a w czym gorszy od swoich rywali, z którymi go porównujemy.

Dzięki takim właśnie porównywarkom, możemy się dowiedzieć, który ze smartfonów jest wyposażony w większą baterię, który posiada najlepszy aparat, ekran, itd. To zaś może nam niesamowicie ułatwić wybór urządzenia, dzięki czemu nie będziemy się za bardzo stresować jego kupnem, kiedy w końcu skierujemy swoje kroki do sklepu. Wielu ludzi dzięki porównywarkom telefonów wie, czego spodziewać się po smartfonie, który ich zainteresował, dlatego nie są rozczarowani, kiedy finalnie wyciągają go z pudełka i zaczynają z niego korzystać na co dzień – wiedzą bowiem, że po prostu nic w tym urządzeniu nie może ich specjalnie zaskoczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here