wzór podania o pracę

Każdy młody człowiek dojdzie to takiego etapu w swoim życiu, w którym będzie musiał znaleźć sobie pracę. Jednak samo znalezienie pracy nie zawsze wystarczy, jeszcze trzeba się trochę postarać i dać znać pracodawcy, że to właśnie my chcemy u niego pracować.

Dzisiaj, w dobie internetu szukanie pracy jest niezwykle łatwe, ogłoszenia o pracę zamieszczane są w internecie. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, na przykład www.aplikuj.pl, gdzie można znaleźć oferty pracy dla każdego zawodu. Oferty można wyszukiwać po kategoriach zawodów i lokalizacji pracodawcy. Oferty są bardzo dobrze opisane, każda posiada nazwę stanowiska, nazwę firmy, w której oferowana jest praca, rodzaj etatu oraz jaka umowa obowiązuje na tym stanowisku.

Pracodawca określa w takim ogłoszeniu zakres obowiązków dla przyszłego pracownika, jakie ma wymagania wobec niego oraz co może mu zaoferować. Potencjalny chętny na dane stanowisko nie musi nawet wychodzić z domu, żeby zaaplikować na ogłoszenie, w każdej ofercie jest odnośnik aplikuj, w który wystarczy kliknąć przyciskiem myszy. Pojawia się formularz zgłoszeniowy, gdzie oczywiście poza uzupełnieniem swoich danych, dołącza się odpowiednie dokumenty takie jak CV, jeśli jest wymagany w ogłoszeniu List Motywacyjny, Podanie o Pracę lub Życiorys.

Jak więc powinno wyglądać dobre podanie o pracę?

Jeśli ktoś nie może lub nie wie jak przygotować odpowiedni dokument, na stronie są gotowe wzory dokumentów, przygotowane z myślą o konkretnym stanowisku. Sporządzenie CV jest niezwykle łatwe, strona oferuje bowiem Kreator CV, który poprzez formularz krok po kroku prowadzi co gdzie trzeba wpisać. Dodatkowo można skorzystać z gotowego wzoru CV. Wzór CV znajduje się w tym miejscu www.aplikuj.pl/cv/wzory-cv/.

Podobnie jest, jeśli potrzebujemy Listu Motywacyjnego, także można skorzystać ze wzoru, który znajduje się tu www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/.

Czasem jednak pracodawca wymaga jeszcze jednego dokumentu, jakim jest Podanie o Pracę, wzór podania o pracę również znajduje się na stronie. Wzory podań o pracę są przygotowane podobnie ja w przypadku CV czy Listu Motywacyjnego, dla niemal każdego stanowiska. Wzory dostępne są pod tym linkiem www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Oprócz CV, Listu Motywacyjnego czy Podania o Pracę, wymagany jest Życiorys, jest to dokument. który wyglądem przypomina opowiadanie o sobie, a dokładnie jest to krótki opis osoby starającej się o stanowisko, edukacji i zainteresowań. Wzór Życiorysu znajduje się tu www.aplikuj.pl/cv/wzory-zyciorysow/.

Warto korzystać z takich gotowych wzorów, zwłaszcza kiedy potrzeba w dość krótkim czasie wysłać aplikację w sprawie pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here