Muzyka na telefon

W czasach w których postęp technologiczny rozwija się z prędkością światła nikogo nie dziwi fakt, że telefon przestał służyć już tylko do wykonywania połączeń, a zaczął przejmować rolę zegarka, tabletu, odtwarzacza mp3 a nawet komputera.

Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od tego kiedy i w jaki sposób powstał telefon. Pierwszy telefon został wynaleziony przez Aleksandra Grahama Bella. Co ciekawe sam twórca wykonał pierwsze połączenie. Trwało ono zaledwie kilka sekund a jego treść brzmiała w następujący sposób : ,,Panie Watson, proszę przyjść, potrzebuję pana”. Były to słowa wypowiedziane do asystenta Aleksandra Grahama Bella.

Kim był Graham Bell

Muzyka na telefonAleksander Graham Bell urodził się trzeciego marca 1847 roku w Edynburgu, natomiast zmarł drugiego sierpnia1922 roku. Sądząc po tym, że wynalazł on telefon, można podejrzewać, że z zawodu był naukowcem zajmującym się elektroniką. Nic bardziej mylnego, ponieważ Aleksander z wykształcenia był logopedą, uczył także muzyki w szkole. Jednak to nie ze względu na jego niesamowite muzyczne zdolności przeszedł do historii. Aleksander Graham Bell powszechnie jest znany jako wynalazca telefonu.

Mogłoby się wydawać, że to było przełomowe odkrycie o którym nikt wcześniej nie miał pojęcia, nie jest to jednak prawda, ponieważ już przed Aleksandrem kilku współczesnych wynalazców miało podobne innowacyjne pomysły, ale to właśnie wynalazek Aleksandra został opatentowany jako pierwszy, siódmego marca 1876 roku ponieważ był pierwszym działającym urządzeniem tego typu.

Warto zaznaczyć, że sam fakt tego kto wynalazł telefon jest bardzo kontrowersyjnym tematem, ponieważ istnieje legenda, która mówi, że Aleksander Graham Bell oraz Elish Grey zmierzali do urzędu patentowego w tym samym dniu, aby opatentować dokładnie ten sam wynalazek, a mianowicie telefon. Graham Bell wyprzedził Greya o dwie godziny i to właśnie tym dwóm godzinom zawdzięcza swój sukces.

Graham Bell zapragnął jednak ulepszać swój wynalazek i tak w trakcie prac nad ulepszeniem telegrafu Aleksander dokonał kolejnego przełomowego odkrycia- dowiódł tego, że dźwięk da się przetworzyć w impuls elektryczny i przesłać go dalej, aby to zrobić użył kabla. Dzięki temu możliwe stało się przesyłanie informacji w dowolne miejsce. Graham Bell postanowił wypróbować swoje odkrycie, więc pierwsze połączenie wykonał osobiście 10 marca 1877 roku.

Nowoczesne smartfony

Obecnie nie wiele osób jest w stanie wyobrazić sobie swoje życie bez telefonu, nie wspominając już o tym, żeby spróbować zrobić sobie chwilowy detoks od elektroniki. – Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ telefony są nam potrzebne są nie tylko do pracy, ale także do komunikacji pomiędzy znajomymi bądź przyjaciółmi. Obecnie jest to jedno z podstawowych urządzeń, bez których życie byłoby bardzo trudne. Jednak na co dzień większość z nas nie myśli o tym (lub nie zdaje sobie sprawy z tego), kto wynalazł pierwszy telefon i jak długą drogę przebył byśmy dzisiaj mogli korzystać z naszych smartfonów Pierwszy telefon skonstruowany przez Alexandra Bella z pewnością zrewolucjonizował świat. Jednak ludzkość – wraz z rozwojem technologii – pragnęła czegoś nowego. W ten sposób pojawiły się tablety oraz smartfony a wraz z nimi różne aplikacje.

Obecnie jedną z największych firm zajmujących się produkcjom smarfonów jest ,,apple”- producent kultowego iPhona. iPhone jest to smartfon wyprodukowany przez Apple Inc., który posiada własny systemie operacyjnym iOS . IPhone był pierwszym wielofunkcyjnym telefonem na rynku. Miał on pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej oraz komunikatora internetowego. Iphone posiada także własną indywidualną przeglądarkę internetową Safari Mobile, która obecnie nie jest dostępna na telefonach oraz innych urządzeniach z innym systemem operacyjnym (na przykład Android).

Muzyka na telefon

Muzyka na telefonW dzisiejszych czasach ciężko jest przejść ulicą i nie zauważyć przynajmniej jednej osoby w słuchawkach w uszach. Muzyka na telefon stała się ogólnie dostępna i nikomu już nie sprawia problemu zdobycie ulubionej piosenki w mniej niż minutę. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem, rosły także pamięci wbudowane nowych telefonów, a także karty pamięci, które można do nich włożyć. Wszystko po to aby nasze telefonu mogły pomieścić jak najwięcej naszych danych, w tym muzykę oraz zdjęcia. Z czasem zaczęły się pojawiać inne rozwiązania, takie jak dysk na którym w bezpieczny sposób można przechowywać swoje pliki, bez konieczności marnowania pamięci telefonu lub zgrywania plików na kartę. Niezwykle popularne stały się także aplikacje takie jak Tidal czy Spotify, które mają na celu nie tylko magazynować różne utwory, ale także wciąż poszerzać swoją bazę piosenek o nowe hity.

Można więc powiedzieć, że telefony w pełni zawładnęły już naszym światem. A czy ty wyobrażasz sobie życie bez swojego smartfona?

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here