Lokalizator telefonu

Zdarzyło Ci się położyć gdzieś telefon i zapomnieć gdzie leży? Zazwyczaj zdarza się to, gdy naprawdę się spieszymy. Emocje rosną, a telefon z wyciszonym dzwonkiem leży sobie gdzieś spokojnie. Jest na to jednak rada. Sposobem na ograniczenie takich emocji jest lokalizator telefonu. Nie ma znaczenia czy go zgubiłeś, gdzieś się zawieruszył, czy został po prostu skradziony – lokalizator szybko pozwoli go odnaleźć.

Lokalizator telefonu

Lokalizator telefonuSą dwa rodzaje powiadomień o tym gdzie znajduje się telefon. Można otrzymać informację z dokładnymi współrzędnymi GPS, albo sygnał dźwiękowy, który poinformuje, że telefon leży na przykład przykryty gazetą czy kurtką. W pierwszym przypadku można odnaleźć telefon, który został zgubiony lub skradziony. I nie ma żadnego znaczenia, że ktoś usunął z niego kartę SIM, albo go wyłączył. Są lokalizatory, które nie potrzebują zasilania zewnętrznego, bo uaktywniają się dopiero wtedy, gdy jest taka potrzeba. To spora niespodzianka, gdy w kieszeni złodzieja rozlega się sygnał zdradzający jego niecne zamiary.

Lokalizator dla rodziców

Ale lokalizator przydaje się także rodzicom, którzy dzięki niemu mogą mieć konkretną informację gdzie ich dziecko spędza wolny czas. To pozwala na większą kontrolę, a także – wbrew pozorom – buduje zaufanie w rodzinie.

Lokalizator dla roztrzepanych

Kolejna funkcja jest najmniej skomplikowana technicznie, ale też najczęściej używana. To lokalizator dla tych, którym zdarza się odłożyć telefon w jakieś miejsce i szybko zapomnieć gdzie on leży. Poszukiwany jest zazwyczaj dopiero tuż przed wyjściem z domu, najczęściej na spotkanie na umówioną konkretnie godzinę, albo odjeżdżający pociąg lub autobus. I jak na złość, zawsze w takich momentach nie można go znaleźć. Nie ma go “tam gdzie zawsze”, nie ma też w miejscach, w których przy poprzednich razach udało się go znaleźć.

Sposobem na to jest lokalizator telefonu. Po naciśnięciu przycisku pilota znajdującego się na przykład przy kluczach, telefon wibruje i wydaje dźwięk, który ułatwia jego odnalezienie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here