jak zabezpieczyć smartfona

Przypomina o ważnym spotkaniu, pełni funkcję zegarka, notesu, kalendarza, książki, może również ustalać plan ćwiczeń, zapłacić przelewem, wykonać płatność zbliżeniową, stworzyć plik tekstowy, nagrać film, zrobić zdjęcie, przeglądać informację ze świata, możemy na nim obejrzeć film, wyznaczyć trasę podróży, w końcu napisać sms-a lub zadzwonić. Mowa oczywiście o telefonie komórkowym, a dokładniej o smartfonie, którego funkcje i możliwości wydają się nie mieć końca. Obecnie, chyba już nie wyobrażamy sobie życia bez tego urządzenia. Nie ma dnia, kiedy byśmy z niego nie korzystali. Posługują się nim zarówno dzieci, jak i osoby starsze. W związku z powszechnym i codziennym użytkowaniem tego urządzenia oraz pewnymi wrażliwymi danymi, które znajdują się w naszych osobistych urządzeń wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć smartfona przed utratą ważnych danych oraz zniszczeniem mechanicznym.

Jak zabezpieczyć smartfona?

Na początek zastanówmy się, jak zabezpieczyć smartfona przed uszkodzeniem mechanicznym, powstałym np. w skutek upadku z wysokości na twardą powierzchnie. Aby zabezpieczyć smartfona przed takimi uszkodzeniami, warto uzbroić go w etui lub pokrowiec. Dzięki takiej ochronie zmniejszamy ryzyko uszkodzenia naszego smartfona kiedy np. wypadł by on nam z rąk. Na rynku znajdziemy pokrowce oraz etui zamykane, które chronią zarazem ekran naszego telefonu, jak i otwarte, które dzięki wykonaniu z elastycznej ale zarazem wytrzymałej gumy chronią urządzenie przed przypadkowym wyślizgnięciem się z ręki. Na rynku dostępne są pokrowce we wszystkich możliwych kolorach oraz z tysiącami wzorów.
Jak zabezpieczyć smartfona od uszkodzeń mechanicznych w jeszcze inny sposób? Dodatkowym i równie ważnym jest zabezpieczenie ekranu naszego urządzenia przy pomocy szkła hartowanego. Dzięki temu “zabiegowi” wyświetlacz naszego telefonu będzie dobrze chroniony przed porysowaniem oraz stłuczeniem.

Jak chronić dane?

Kolejnym rodzajem zabezpieczeń naszych telefonów jest ochrona danych znajdujących się w ich wnętrzu.
Jak zabezpieczyć smartfona przed utratą ważnych dla nas informacji, takich jak kontakty, zdjęcia, notatki? Dostępnych jest wiele aplikacji, dzięki którym możemy w łatwy sposób wykonywać okresowe kopie zapasowe ważnych danych, które będą przechowywane oraz zabezpieczone przed utratą na zewnętrznych serwerach. Aplikacje te dają możliwość wybrania jednej z dwóch opcji: automatyczne tworzenie kopii zapasowej lub ręczne tworzenie kopii danych. Dużo wygodniejszą metodą jest ustawienie atematycznego tworzenia kopii- dzięki temu telefon “pamięta” za nas kiedy wykonać kopię danych.
Ważne również, abyśmy pamiętali o zabezpieczeniu naszego smartfona od szkodliwego, złośliwego oprogramowania inaczej zwanego wirusami. Jak zabezpieczyć smartfona od tego rodzaju niebezpieczeństwa? Wystarczy wybrać odpowiedni program antywirusowy i zainstalować go na naszym urządzeniu. Takie zabezpieczenie jest bardzo ważne kiedy wykonujemy przy pomocy telefonu płatności zbliżeniowe lub wypełniamy elektroniczne przelewy bankowe. Korzystajmy z powyższych metod, aby skutecznie chronić nasze smartfony.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here