Jak namierzyć telefon

W dzisiejszych czasach każdy z nas jest w posiadaniu telefonu komórkowego. Jest to niemalże obowiązek. I nie chodzi tylko o umawianie się na spotkania ze znajomymi. Praktycznie w każdej pracy pracodawca wymaga od nas posiadania telefonu komórkowego. OK. Więc to, że telefon każdy z nas posiada już ustaliliśmy. Zastanówmy się teraz czy jest to bezpieczne? Czy takiego telefonu nie można namierzyć oraz jak namierzyć telefon? Czy nasza prywatność jest bezpieczna?

Jak namierzyć telefon?

Jak namierzyć telefonWiadomo nie od dzisiaj, że służby mundurowe od zawsze dysponują technologiami pozwalającymi na namierzanie połączeń i lokalizację użytkownika. Czy jeśli oni potrafią to zrobić to czy przypadkiem ta technologia nie przedostała w w tak zwane niepowołane ręce? Czy przestępcy dysponują już takimi środkami? Otóż odpowiedź na to pytanie niestety brzmi tak. Wielokrotnie spotykałem się mediach z incydentami, w których przestępcy za wykorzystaniem takich technologii namierzali i śledzili swoje ofiary by następnie dokonać rabunku lub kradzieży. W dzisiejszych czasach nikt nie jest bezpieczny. Jaki model telefonu byśmy nie posiadali, jak zaawansowane technologie chroniłyby naszą prywatność to i tak nic nie uchroni nas przed działaniem zorganizowanych grup przestępczych. Oni zawsze znajdą sposoby by być krok przed policją. Wykorzystają je w odpowiedniej chwili i pozbawią nas naszego dobytku. Jednak możemy zadbać o to aby nie było im za łatwo.

Pilnujmy swoich danych

Pilnując swoich kodów pin, trzymając telefon zawsze przy sobie, korzystając z blokady ekranu, odblokowywania za pomocą hasła czy odcisku palca. Pamiętajmy, że przestępcy wybierają zawsze najłatwiejszą do złupienia ofiarę – przy takiej jest najmniej roboty. Jeżeli zauważą, że pilnujesz swojej prywatności i twojego telefonu strzeże szereg zapór, haseł, i technologii uniemożliwiających włamanie się do niego, prawdopodobnie odpuszczą na koszt kogoś kto w ogóle nie stosuje środków bezpieczeństwa. Tak jak z domem. Jeśli posiadasz antywłamaniowe drzwi, alarm i czujnego sąsiada z lornetką w oknie to jakie jest prawdopodobieństwo że złodziej wybierze Twój dom?

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWaga w telefonie
Następny artykułSerwis telefonów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here