folia na ekran

Smartfony stały się nieodłącznym elementem codziennego życia. Na telefonie sprawdzamy mapy i korki na trasie do pracy, repertuar kina czy restauracje w okolicy. Jak więc zabezpieczyć nasz smartfon, tak by nie uległ uszkodzeniu podczas codziennego użytkowania. Najlepszym rozwiązaniem jest folia na ekran.

Folia na ekran

Najbardziej podatnym na zniszczenia elementem naszego telefonu jest ekran. Choć producenci smartfonów wykorzystują coraz nowsze technologie i bardziej wytrzymałe szkła, wciąż jednak nie wkładamy telefonu do kieszeni (lub torebki) razem z kluczami czy drobnymi pieniędzmi.

Specjalne szkła zabezpieczające cechują się zwiększoną odpornością na zarysowania i podobne uszkodzenia, jednak nie są niezniszczalne. Wystarczy, że w naszej kieszeni czy torebce znajdzie się piasek. Małe drobinki piasku skutecznie (niestety) radzą sobie nawet z wzmocnionymi szkłami i tworzy on na jego ekranie drobne (a nawet nieco grubsze) ryski. Odpowiedzią na takie zagrożenia może być folia na ekran, która ochroni wyświetlacz przed możliwymi zarysowaniami oraz dodatkowo wzmocni i zabezpieczy szkło przed rozbiciem. Może warto ją założyć przed wakacjami i i wizytą na plaży?

Jak nałożyć folię na ekran?

Na rynku znajdziemy folie do każdego modelu telefonu, a im bardziej popularny model, tym większy wybór i niższa cena. Szeroka dostępność oraz stosunkowo niskie ceny folii na ekran to duże plusy tego rozwiązania. Do folii zawsze jest dołączona specjalna ściereczka nasączona płynem. Załączoną ściereczką należy oczyścić ekran z możliwych zabrudzeń, a następnie nałożyć folię.

Nakładanie folii na ekran może wydawać się trudne, poniższe wskazówki powinny pomóc. Na początku dokładnie czyścimy ekran z zabrudzeń, następnie przechodzimy do nałożenia folii – trzeba zwrócić uwagę czy na ekran nie dostała się ani jedna drobinka kurzu. Nawet minimalne zanieczyszczenia ekranu mogą spowodować, że folia zostanie źle nałożona – pojawią się bąbelki powietrza, a tym samym nasz ekran nie będzie odpowiedni chroniony. Źle nałożona folia będzie również bardziej podatna na zadzieranie się, a następnie odklejanie. Do tego jest też kwestia estetyki – nikt nie lubi mieć brudnego wyświetlacza, może to również utrudniać korzystanie z ekranu. Jeżeli nie mamy doświadczenia w naklejaniu folii na ekran i boimy się podjąć tego samodzielnie, zawsze możemy poprosić sprzedawcę o naklejenie. Często sprzedawcy sami oferują pomoc, a nic bardziej nie cieszy jak folia idealnie nałożona przez profesjonalistę na ekran naszego nowego smartfona.

Wady stosowania folii na ekran

Folia na ekran niestety może zmiejszyć czułość wyświetlacza na dotyk. Im folia grubsza tym większa ochrona, z drugiej strony większa grubość ograniczy czułość. Podczas zakupu warto dopytać sprzedawcę o dostępne grubości oraz o jakośc produktu. Może zdarzyć się też, że dwie folie o tej samej grubości lecz innych producentów bedą zupełnie inaczej zachowywać się na ekranie. Wybierajmy więc produkty sprawdzonych marek i o sprawdzonej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here