Dlaczego powinieneś wybrać telewizję 4K

4K to najnowsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o telewizję, filmy oraz gry komputerowe w wysokiej jakości. Ten standard rozdzielczości zapewnia nieporównywalną jakość obrazu bez względu na rozmiar ekranu. Dowiedz się, na czym polega standard 4K!

4K i telewizja kablowa – Poznań i okolice

Z rozdzielczością 4K mamy do czynienia, gdy dłuższy bok obrazu ma około 4 tysiące pikseli długości (dokładna wartość zależy od konkretnego formatu i proporcji obrazu). Dla porównania: w popularnym formacie 1080p dłuższy bok ma około 2 tysiące pikseli. Obraz w 4K ma zatem praktycznie dwa razy większą rozdzielczość.

Jak ma się do tego telewizja kablowa? Poznań jest przykładem miasta, w którym dużą popularnością cieszą się najnowsze technologie. Telewizory kupowane w Poznaniu często mają bardzo dużą przekątną ekranu, a równie popularnym rozwiązaniem jest oglądanie za pomocą rzutnika. W takiej sytuacji rozdzielczość 4K jest jedyną możliwością na uzyskanie pełnej ostrości obrazu przy dużej przekątnej ekranu lub obszaru, na jakim jest rzutowany obraz, i tym samym wykorzystanie w pełni możliwości, jakie oferuje najnowszy sprzęt. Warto przy tym wiedzieć, gdzie dostępne są takie oferty.

Gdzie oferowana jest wysokiej jakości telewizja kablowa? Poznań i okolice

Jeżeli jesteśmy objęci obszarem działania operatora INEA, mamy dostęp do jego pakietów telewizyjnych zawierających kanały w rozdzielczości 4K w standardzie. Abonament wynosi 40 zł miesięcznie lub 60 zł, jeżeli chcemy zwiększyć liczbę dostępnych kanałów. Inni operatorzy także wprowadzają standard 4K do swoich usług, rozszerzając infrastrukturę światłowodową, niezbędną do przesyłu dużej ilości danych podczas transmisji w tak wysokiej rozdzielczości. Często wiąże się to z atrakcyjnymi promocjami. Przykładowo: Orange oferuje dekoder 4K bez dopłaty przy przedłużaniu umowy. Vectra, jeden z największych dostawców telewizji w Polsce, oferuje natomiast dekoder 4K w standardowej wersji swojej oferty, profilując ją jednak przede wszystkim z myślą o klientach zainteresowanych oglądaniem kanałów sportowych.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here