hulajnoga

Od kilku lat polskie ulice zaczęły zalewać elektryczne hulajnogi i deskorolki. Te pierwsze są często nawet dostępne do wynajęcia przy użyciu specjalnej aplikacji, więc nie trzeba posiadać własnego urządzenia, aby się w ten sposób przemieszczać. Jeśli jednak chcemy mieć taki elektryczny sprzęt na własność, staniemy przed sporym dylematem.

Zarówno deskorolki, jak i hulajnogi elektryczne mają swoje wady i zalety. Zanim decydujesz się na zakup któregoś z tych urządzeń, koniecznie zapoznaj się z ich najważniejszymi aspektami, aby mieć pewność, że rzeczywiście podejmiesz właściwą decyzję. W takim razie, co jest lepsze – hulajnoga elektryczna czy deskorolka?

Deskorolki elektryczne i hulajnogi elektryczne – porównanie

Obecnie zarówno deskorolka elektryczna, jak i hulajnoga może umożliwić przejechanie nawet kilkudziesięciu kilometrów na jednym naładowaniu. Wiele jednak zależy od modelu i pojemności jego baterii. Również maksymalna prędkość bywa bardzo różnorodna. Tego typu parametrów należy szukać w recenzjach poszczególnych modeli, na przykład na Tech Polska i innych podobnych portalach technologicznych.

Jeśli chodzi o wagę i rozmiar, to deskorolka jest znacznie mniejsza i w związku z tym łatwiejsza w przechowywaniu. Nie trzeba stawiać jej na klatce czy na korytarzu, a można bez problemu zmieścić ją w domu, choćby w szafie. W związku z tym jest ona również z reguły lżejsza.

Z kolei hulajnoga elektryczna jest łatwiejsza w obsłudze. Posiada rączki, których można się trzymać i balansowanie na niej jest znacznie prostsze. Jest to bezpieczniejsze wyjście dla osób początkujących lub małych dzieci. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, na jakie prędkości można się rozpędzić czy to na hulajnogach, czy deskorolkach elektrycznych.

Deskorolki elektryczne wyróżniają się wyższym poziomem trudności i mogą wymagać nabrania większej wprawy, zanim poczujesz się pewnie. Zwłaszcza na początku należy być bardzo ostrożnym i unikać terenów, po których często poruszają się samochody czy wąskich chodników.

Co wybrać – deskorolkę czy hulajnogę elektryczną?

Nie da się jednoznacznie wskazać, co jest lepsze. Dużo tutaj zależy od indywidualnych preferencji. O ile jest taka możliwość, warto przed zakupem własnego sprzętu przejechać się na jakiejś deskorolce elektrycznej i hulajnodze, aby sprawdzić, jaki sprzęt będzie nam się wygodniej użytkowało.

Nie da się ukryć, że deskorolki mają wyższy próg wejścia i wymagają lepszego balansu, ale za to dają uczucie większej wolności i są bardziej kompaktowe. Ostateczną decyzję każdy musi podjąć sam. Kiedy już zdecydujesz się na jakiś typ urządzenia, rzuć okiem na rankingi dostępne na Tech Polska, aby znaleźć dobry model dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here