Czyszczenie telefonu

Czyszczenie telefonu w dzisiejszych czasach to podstawa. Telefonów używamy przez wiele godzin dziennie, robimy zdjęcia, surfujemy po Internecie, zgrywamy pliki, ściągamy mnóstwo aplikacji, o których nierzadko zapominamy, a one zaśmiecają nasze mobilne urządzenia przez wiele miesięcy. Niektóre aplikacje tworzą pliki pamięci podręcznej, które nierzadko się uszkadzają. Program w telefonie z reguły powinien sobie sam z tym szkopułem poradzić, ale nie zawsze ma wgraną taką opcję. Z czasem nasze telefony zaczynają być przepełnione, wolniejsze, a Internet przestaje płynnie chodzić, zaczyna wręcz mulić, co wzbudza naszą frustrację. Czas więc na czyszczenie telefonu. Jak do tego podejść?

Czyszczenie telefonu

Czyszczenie telefonuNajpowszechniejszym wyborem jest aplikacja do pobrania w sklepie. Wystarczy kliknąć na ikonkę sklepu i wpisać do wyszukiwarki “czyszczenie telefonu”, następnie wyświetli się lista dostępnych do tego celu programów, więc jest w czym wybierać. Musimy jednak wiedzieć dokładnie czego szukamy, na rynku mamy bardzo duży wybór. Niektóre aplikacje są warte uwagi, inne trochę mniej. Znana jest historia trefnej aplikacji, którą pobrały tysiące użytkowników, aplikacja ta jednak nie czyściła systemu, zajmowała jedynie niepotrzebnie miejsce w systemie nie dając tym samym żadnych korzyści.

Czy czyszczenie telefonu pomaga?

Nie należy wierzyć, że istnieje cudowna aplikacja, która wyczyści nasz telefon, usunie niepotrzebne pliki i dawno nieużywane aplikacje. Na pewno każdy posiadacz telefonu próbował wyczyścić i odświeżyć swoje urządzanie i często po zainstalowaniu kolejnej aplikacji i odklikaniu setek reklam był zdegustowany. Czy faktycznie czyszczenie telefonu spowoduje, że zacznie on działać szybciej? Okazuje się, że niektóre aplikacje na Android są godne polecenia i rzeczywiście po przejściu wszystkich kroków telefony zaczynają działać szybciej. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu historii przeglądarki, gdyż jeśli dawno nie była usuwana może nam poważnie spowalniać telefon, dodać należy jeszcze regularnie usuwania wiadomości, bo przecież też zajmują sporo miejsca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here