Telefony dotykowe

Jeszcze kilka lat temu telefony dotykowe były oznaką luksusu i każdy marzył, żeby taki mieć. Dostępne były również modele z częściową opcją dotykową oraz standardową klawiaturą. Po jakimś czasie wprowadzono więcej modeli dotykowych, gdzie z początkiem pojawił się problem z ich użytkowaniem. Głównym problemem była mała odporność urządzenia na urazy czy nadmierną ilość wody. Bardzo szybko opcja dotykowa przestawała działać, pojawiały się niebieskie szlaczki na ekranie, co było objawem uszkodzonej matrycy lub czegoś innego.

Telefony dotykowe

Telefony dotykoweW tym momencie każdy telefon ma ekran dotykowy, w dodatku lepiej skalibrowany. Istnieją też modele wodoodporne, które w większości nie mają problemu z dotykiem przy lekkiej wilgotności. Jednak nie należy wystawiać tych urządzeń na zbyt wielkie próby, bo są to tylko urządzenia elektroniczne, które mogą się mimo wszystko uszkodzić.
Na ten moment ekrany dotykowe są na tyle popularne i ludzie się do nich na tyle przyzwyczaili, że niektóre osoby nie wyobrażają sobie bez nich życia. Widać to, kiedy dany telefon ulega awarii, a osoba potrzebująca szuka innego telefonu na zastępstwo. Jedynym wymaganiem jakie pada z ust osoby, proszącej o pomoc jest, prośba aby telefon był dotykowy. Nie ma mowy tutaj o tym, aby ktoś chętnie używał telefonu, z tak zwanej dawnej epoki.

Smartfony są na tyle rozwinięte, że urządzenia bez ekrany dotykowego są po prostu dla przeciętnego użytkownika bardzo nudne i oklepane. Teraz telefon, który ma tylko dzwonić i wysyłać SMS, staje się niemodny i bezużyteczny. Praktycznie nawet funkcja dzwonienia i pisania SMS jest w tym momencie najrzadziej używaną opcją. Do komunikacji międzyludzkich służy teraz szereg nowych aplikacji, które dzięki gifom i innym obrazkom, mają ją ułatwić i usprawnić. Telefony dotykowe są bardzo popularne i na pewno nie będziemy wracać do poprzednich modeli, z normalną klawiaturą. Jednak na pewno jakiś przełom w telefonach za kilka lat się pojawi. Kto wie, może hologram albo inne czarujące gadżety czy super aplikacje?

Dla kogo są telefony z klawiaturą?

Nie wszyscy jednak preferują korzystanie z telefonów dotykowych. Istnieje spora grupa użytkowników, dla których dużo wygodniejsze jest korzystanie z tradycyjnych telefonów wyposażonych w klawisze pod ekranem. Popularnością cieszą się także telefony z wysuwaną, pełną klawiaturą QWERTY. Takich telefonów używają głównie ludzie, którym smartfon potrzebny jest do pracy. Dużo piszą, wysyłają mnóstwo korespondencji i muszą być w stałym kontakcie ze współpracownikami. Telefony takie mogą być także przydatne na przykład dla dziennikarzy. Rynek takich telefonów oczywiście nie jest tak duży jak rynek dotykowych smartfonów. Z pewnością jest jednak spory wybór wśród takich modeli.

Telefony wodoodporne

Telefony wodoodporneNa rynku znalazło się także miejsce dla specjalnych, pancernych telefonów. Smartfony takie są odporne na uszkodzenia spowodowane upadkiem z wysokości na twarde podłoże. Nie jest im straszny także pył i piach. Są również wodoodporne, naturalnie do pewnego momentu. Takie właściwości powodują, że smartfony tego typu są naprawdę pancerne w porównaniu do standardowych telefonów dotykowych. Co więcej, cena jest mniej więcej na takim samym poziomie i nie różni się zbytnio. Są one polecane dla osób pracujących w ciężkich warunkach, bądź takich które często niszczą swoje telefony.

Smartfony dla seniorów

Jeśli zaś chodzi o telefony przeznaczone specjalnie dla starszych osób to również w tym przypadku producenci smartfonów przygotowali specjalną ofertę. Oferują oni telefony, z których korzystanie jest dużo prostsze dla seniorów. Klawisze są większe i bardziej wyraźne. Również obraz na ekranie jest wyraźniejszy. Smartfony takie są idealnym pomysłem na przykład na dzień babci i dziadka.

Smartfony z mocną baterią i świetnym aparatem

W obecnych czasach w telefonach bardzo wiele aplikacji działa w tle. Nawet nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli dodamy do tego ciągle włączoną lokalizację czy też WiFi oraz wymagający aparat fotograficzny to może się okazać, że bateria w takim telefonie będzie działała tylko kilka godzin i trzeba ją będzie na nowo ładować. Na szczęście nowe smartfony mają coraz wydajniejsze baterie, które wytrzymują coraz więcej na jednym ładowaniu. Kluczowym parametrem w wyborze baterii jest jej pojemność oraz waga. Nie od dziś bowiem wiadomo, że spory procent wagi całego telefonu stanowi własnie waga baterii. Wspomnieliśmy wcześniej o wymagających aparatach fotograficznych. Otóż w nocy smartfonach są one na prawdę dobre. Przy ich pomocy możemy wykonać fantastyczne jakościowo zdjęcia i filmy. Jednakże ma to swoje wady. Najważniejszą z nich jest własnie zwiększony pobór prądu z baterii oraz konieczność dokupienia większej karty pamięci SD w celu przechowywania zdjęć i filmów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here