Telefon na kartę

Jeszcze 20 lat temu w Polsce, ludzie z telefonem komórkowym stanowili ewenement. Patrzyło się na nich z pewną dozą nieufności lub zazdrości. Z roku na rok użytkowników komórek zaczęło przybywać. Dzisiaj gdybyśmy zapytali kogoś o numer telefonu, a ten odpowiedział by nam, że nie posiada, popatrzylibyśmy na niego z niedowierzaniem. Dzisiaj każdy go potrzebuje. Nawet uczeń podstawówki nosi przy sobie to urządzenie. Seniorzy dzięki telefonom mają ułatwiony kontakt z rodziną i pomocą medyczną. To naprawdę pożyteczne urządzenie.

Telefon na kartę czy w abonamencie?

Telefon na kartę czy w abonamencie?Każdy przed zakupem aparatu telefonicznego, zastanawia się nie tylko nad tym jaki wybrać model, ale też czy zdecydować się na abonament czy na kartę. Można pokusić się jeszcze o tak zwany mix. To zależy czy danej osobie zależy na darmowych minutach. Najczęściej przy wyborze abonamentu decydujemy się też na jakiś model telefonu. Dostajemy go wtedy za złotówkę lub trochę więcej, ale zwykle są to małe kwoty. Jednak późniejsze płacenie abonamentu wiąże się z podpisaniem umowy z firmą telekomunikacyjną. W abonamencie mamy ten koszt zakupu telefonu uwzględniony. Lepiej jest więc wybrać telefon na kartę, gdyż nie ma tu możliwości naciągnąć się na jakieś dodatkowe koszty.

Chodzi o to, że wybierając telefon na kartę lub inaczej mówiąc doładowania, nie dostajemy do domu żadnych rachunków, nie podpisujemy też umowy. Gdy nie doładujemy konta, po prostu nie mamy jak zadzwonić. Najczęściej jednak jest tak, że nawet nie mając w danej chwili na doładowanie telefonu kwotą 30 czy 50 zł, mamy możliwość doładować je nawet za 5 zł. Większość operatorów daje taką możliwość, wtedy stan naszego konta, wzrasta o wspomniane wyżej pięć złotych i przedłuża się możliwość wykonywania połączeń o kilka dni. Rozwiązań jest naprawdę wiele. Mając telefon na kartę można też wykupić sobie pakiet dodatkowych minut lub sms-ów. Najczęściej jednak oferta na doładowanie jest tak dobra, że nie ma potrzeby korzystać z dodatkowych pakietów. Niewątpliwą zaletą jest brak jakichkolwiek zobowiązań.

Charakterystyka oferty abonamentowej

Charakterystyka oferty abonamentowejW opozycji do oferty na kartę stoi oferta abonamentowa. W tym przypadku płacimy co miesiąc określoną kwotę pieniędzy. W zamian otrzymujemy określona liczbę minut, SMS-ów oraz gigabajtów internetu do wykorzystania. Obecnie raczej limity są zniesione i możemy korzystać z wszystkich połączeń do woli. Jeśli razem z abonamentem kupujemy telefon za symboliczną złotówkę to również spłacamy ten telefon z uwagi na powiększony abonament. Taka oferta ma swoich zwolenników i przeciwników. Wadą jest fakt, że wiążemy się umową z operatorem GSM na rok lub dwa. Zaletą jest wygoda, brak przymusu comiesięcznych doładowań.

Wybieramy smartfon

Jeśli już zdecydowaliśmy się na formę miesięcznej opłaty za usługi telekomunikacyjne to teraz powinniśmy się zdecydować na konkretny model telefonu. A wybór na rynku jest ogromny. Dla każdej grupy odbiorców producenci przygotowali sporą ofertę smartfonów.

Tani telefon

Wybierając konkretny model telefonu na samym początku powinniśmy się zastanowić czego od niego oczekujemy. Nowoczesne modele są wyposażone w multum funkcji i udogodnień, z których nie każdy będzie korzystał. W takim przypadku czasami nie warto przepłacać i zakupić tańszy telefon. Po co wydawać przykładowo tysiąc złotych na smartfon z funkcjami, których nie będziemy używać. Pieniądze te można wydać na dużo lepsze cele. Podstawą przed zakupem telefonu jest dokładne określenie czego od niego oczekujemy.

Telefon dla wymagających

Najbardziej wymagający użytkownicy telefonów powinni zainteresować się nowoczesnymi smartfonami z górnej półki. Wiele aplikacji działających w tle wymaga solidnego sprzętu. Duża ilość pamięci RAM i wydajny procesor to absolutna podstawa. Do tego duży i wyraźny ekran. Przydadzą się także dodatkowe opcje takie jak chociażby czytnik linii papilarnych czy aparat fotograficzny dobrej jakości.

Smartfon dla seniora

Dla starszych osób producenci telefonów również przygotowali specjalną ofertę. Proponują oni specjalne telefony z większymi i wyraźniejszymi przyciskami oraz bardziej odporne na uszkodzenia. Niektóre funkcje telefonu są również ograniczone.

Telefony dla najmłodszych

Nie tylko seniorzy posiadają specjalne dedykowane dla siebie smartfony. Takowe posiadają również najmłodsi użytkownicy. W tym przypadku liczba funkcji jest również mocno ograniczona. Klawisze są duże i wygodne. Telefony takie najczęściej służą rozrywce oraz do kontaktu z rodzicami.

Telefony używane

Jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużo pieniędzy na nowy smartfon powinniśmy zainteresować się ofertą telefonów używanych. Za niewielkie pieniądze możemy kupić całkiem nowy smartfon z wszystkimi niezbędnymi funkcjami. Internetowe serwisy ogłoszeniowe są wręcz przepełnione ogłoszeniami tego typu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here