Tanie telefony

Niedrogie telefony to dobra rzecz. Nie każdy chce podążać nad nowinkami technologicznymi i nie ma w tym ani nic złego, ani dziwnego. Najdroższe telefony potrafią kosztować nawet do 5 tysięcy złotych, a za tą cenę sprawić sobie można dobre i tanie auto. Każdy ma swoje priorytety więc niektórzy wolą wybrać tani telefon, który spełni swoje podstawowe role. Bez żadnych wodotrysków i bajerów, ma dzwonić, wysyłać SMS-y, dobrze działać i mieć dobrą baterię. Na co jednak zwrócić uwagę, jeśli interesują nas tanie telefony?

Jakie funkcje powinny mieć tanie telefony?

Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja gdy naprawdę interesują nas tylko podstawowe funkcje tego urządzenia, czyli wspomniane wcześniej dzwonienie i wysyłanie SMS-ów. Najtrafniejszym wyborem będzie zwykła komórka, bez znanego systemu operacyjnego i mnóstwem dodatków. Będzie działała co najmniej kilka razy dłużej na jednym ładowaniu oraz nie będzie się zawieszała w dziwnych momentach.

Jakie funkcje powinny mieć tanie telefony?Jeśli chcemy mieć jednak dotykowy telefon, warto wtedy zwrócić uwagę na jego płynność. Nie na aparat czy wbudowaną latarkę, ale właśnie płynność. Pozwoli ona na komfortowe korzystanie z podstawowych jej funkcji. Priorytetem powinna być tu żywotność baterii oraz wygląd. Pod innymi względami wszystkie tanie telefony wypadają bardzo podobnie. Istnieje jeden prosty trik, dzięki któremu możemy wyposażyć się w trochę lepsze urządzenie. Mowa tutaj oczywiście o zakupie używanego telefonu. W ten sposób za takie same pieniądze trafi do nas sprzęt o klasę lepszy. Wszystkie telefony z marketu za 300 złotych należy raczej odrzucić. Ich zakup będzie kosztował nas więcej nerwów niż pieniędzy. Jeśli nie znamy się kompletnie i nie wiemy co kupić, warto jest zajrzeć na forum, gdzie znawcy tematu chętnie nam pomogą w wyborze.

A więc, jeśli zdecydujecie się porzucić idee drogiego telefonu i uważacie, że nie potrzebujecie dodatkowych funkcji, to w porządku. Należy jednak pamiętać czym kierować się przy wyborze, aby później niepotrzebnie się nie denerwować. Dobrym sposobem jest zakupienie starego flagowego modelu telefonu. Jest to gwarancja dobrego sprzętu.

Telefon na raty

Jeśli szukając telefony pośród najtańszych ofert nie natrafiliśmy na nic satysfakcjonującego powinniśmy pomyśleć o zakupie telefonu na raty. Taką możliwość od jakiegoś czasu posiada największy serwis aukcyjny w Polsce czyli Allegro. Często oferowane są promocje dzięki którym za możliwość zapłaty za przedmiot w ratach nie będziemy musieli nic dopłacać. Jest to dość ciekawa alternatywa. Procedura jest uproszczona i każdy może skorzystać z tego typu zakupu na raty. Dzięki tamu droższe smartfony są dostępne dla większej liczby klientów.

Telefon w abonamencie

Inną opcją jest zakup telefonu w abonamencie. Na dobrą sprawę sytuacja jest w tym przypadku podobna do zakupu na raty. Z tym że dodatkowo otrzymujemy umowę z operatorem GSM w ramach której możemy wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y. Najczęściej są to abonamenty bez limitu. Czyli możemy bez ograniczeń dzwonić, pisać SMS-y i korzystać z internetu. Same aparaty telefoniczne są wtedy bardzo tanie lub nawet kosztują symboliczną złotówkę. Abonament w wysokości kilkudziesięciu złotych będziemy musieli płacić przez rok lub dwa.

Nowoczesne smartfony

Nowoczesne smartfonyA za nowoczesne smartfony niestety trzeba sporo zapłacić. Nowoczesne flagowe produkty największych producentów mogą nawet kosztować kilka tysięcy złotych. To dość sporo jak na urządzenie mające służyć do kontaktowania się z innymi osobami. Szkopuł w tym, że nowoczesne smartfony już od dawna nie służą tylko do takich celów. Zastępując coraz więcej innych urządzeń stając się prawdziwymi multimedialnymi kombajnami. Dziś smartfon to telefon, aparat, kamera, komputer, pilot i konsola do gier w jednym. ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Plusem jest niewątpliwie fakt, że wszystkie ważne urządzenia mamy w jednym, które jest wielkości dłoni. Minusem jest fakt, że bardzo szybko wyczerpuje się bateria i telefon musi być często ładowany. Niestety, mnogość aplikacji działających w tle oraz duży wyświetlacz powodują szybkie rozładowywanie się baterii.

Smartfony dla najmłodszych i dla seniorów

Producenci smartfonów zadbali także o najmłodszych i najstarszych użytkowników. Specjalnie dla nich przygotowali smartfony skonfigurowane i dedykowane pod konkretne wymagania. Smartfony dla najmłodszych i dla seniorów posiadają większe i wyraźniejsze klawisze. Ich obsługa jest dużo prostsza niż obsługa nowoczesnych smartfonów z wielkimi ekranami i tysiącem funkcji. Są również bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Telefony takie są bardzo chętnie kupowane, gdyż nie każdy potrzebuje skomplikowanego urządzenia do porozumiewania się ze światem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here