Robotyka jest również dla Ciebie

Robotyka to bardzo wyjątkowa dziedzina wiedzy – tworzy ją połączenie elektroniki, sensoryki, cybernetyki i mechaniki. Rozwija się bezustannie na całym świecie. Dzięki niej powstają cybernetyczne protezy dłoni, egzoszkielety terapeutyczne i wzmacniające, systemy automatyki w wielkich fabrykach, samochody autonomiczne (z autopilotem), roboty humanoidalne, medyczne, mobilne, społeczne, latające, pływające i wiele innych. 

Dzięki nim wiele problemów zostało już rozwiązanych, zostały wprowadzone nowoczesne rozwiązania, powstały zupełnie nowe możliwości. Dzięki robotowi Da Vinci możliwe są już operacje, które wcześniej nie miały prawa bytu, natomiast dzięki quadrokopterom powstały drony z kamerami, które pozwalają uzyskać niesamowite ujęcia z lotu ptaka. Ciągle jednak pozostaje wiele problemów, które czekają na rozwiązanie.

Zostań robotykiem

Jest wiele możliwości, aby móc samemu zacząć tworzyć własne projekty robotów i urządzeń. Możesz pójść na studia na uczelnię techniczną, gdzie będziesz miał okazję poznać od podstawy każdy element robotyki. Poznasz mechanikę od matematycznej strony, nauczysz się zasad fizyki, jakie obowiązują w elektronice i różnych technik programowania w odmiennych środowiskach. Wszystko to będzie podparte odpowiednią teorią, a wiele rzeczy przetestujesz samodzielnie w praktyce. Nie należy się jednak zrażać, jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie masz możliwości udać się na studia. Wiedza dostępna jest w internecie w wiarygodnych źródłach, a potrzebne narzędzia możesz zdobyć z tych samych miejsc, co pracujący już elektronicy, prowadzący na uczelniach czy studenci w trakcie studiów. Na stronie botland.com.pl znajduje się szeroki asortyment, w którym znajdziesz zarówno narzędzia dla działających już robotyków, jak i takie, które pomogą wystartować osobom zainteresowanym. W ofercie sklep posiada nawet specjalnie przygotowane produkty edukacyjne dla młodszych (na przykład zabawki uczące podstaw robotyki, mechaniki, elektroniki i programowania). Łatwo też znajdziesz specjalnie przygotowane zestawy najpotrzebniejszych narzędzi, dzięki którym łatwiej i szybciej wystartujesz samodzielnie w domu. Możesz nawet wybrać komplety elementów specjalnie przygotowanych do wykonania zadań ćwiczebnych opisanych w darmowych kursach ze strony FORBOT.

Czym jest FORBOT?

FORBOT to świetne narzędzie zarówno dla osób, które aktywnie działają już w branży, jak i tych, którzy są jeszcze początkujący. Osoby doświadczone mogą potrzebować odświeżenia wiedzy z działu, z którym od dawna nie mieli styczności lub poznania nowych, niestosowanych wcześniej rozwiązań. Dobrym przykładem jest konieczność poznania nowego narzędzia Cube, biblioteki HAL i mikrokontrolerów z serii STM32 F4. Krok po kroku nauczysz się konfiguracji środowiska, stworzysz swój pierwszy projekt, poznasz metody komunikacji z urządzeniem i zaprogramujesz je. Na stronie szybko znajdziesz podpowiedź, w jaki sprzęt powinieneś się wyposażyć i otrzymasz link do sklepu Botland, gdzie wszystko zawarte jest w jednym zestawie. Na podobną pomoc możesz liczyć, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z elektroniką i chcesz na przykład nauczyć się podstawowej obsługi Raspberry Pi. Znajdziesz tu kursy poprowadzone w taki sposób, aby osoby mające pierwszy raz styczność z tego typu sprzętem bardzo dobrze zrozumiały temat od podstaw.

Robotyka dobra dla każdego chętnego

W dzisiejszych czasach wiedza pozwalająca na wykonywanie projektów z dziedziny robotyki amatorskiej jest ogólnie dostępna. To już nie tylko pojedyncze materiały dostępne w języku angielskim – w polskim internecie funkcjonują blogi z darmowymi poradnikami, słowniki specjalistycznych wyrażeń i osobne fora dla majsterkowiczów. Aby zacząć, nie trzeba wydawać dużych sum na specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zakupić potrzebne materiały do najprostszego gotowego projektu z internetu. Uruchomienie własnoręcznie zbudowanego, działającego urządzenia opartego na prostym mikroprocesorze z pewnością zapewni Ci niezapomniane wrażenia i dużo satysfakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here