Popularność gier platformowych

Pytając graczy i miłośników gier komputerowych na całym świecie o najpopularniejszy rodzaj gier można uzyskać wiele odpowiedzi. Dziś będzie nią zapewne rozgrywka typu Open World, w której gracz ma nieograniczoną możliwość poruszania się po przestrzeni gry oraz duży wpływ na przebieg rozgrywki. Jest to niejako przeciwieństwo gier platformowych, które lata swej największej popularności oraz prawdziwego boomu mają, zdaje się, już za sobą. W nich gracz poruszać może bowiem się jedynie po sztywno ustalonych ramach stworzonej przez twórców gry platformy. Jego zadania są także ściśle ustalone z góry: najczęściej polegają na unikaniu lub niszczeniu wrogów, zbieraniu przedmiotów oraz żyć, a końcowo osiąganiu kolejnych etapów, czy też poziomów gry.

Co ciekawe, gry platformowe nadal cieszą się niezwykłą popularnością. I choć nie znajdzie się jej już w tak dużej ilości na sklepowych półkach, to obecne są one w szerokiej gamie w Internecie. Gry platformowe online są jednymi z najczęściej wybieranych przez użytkowników serwisów www poświęconych dostępowi do gierek online. Skąd bierze się zatem nie niegasnąca popularność?

W dużej mierze chodzi o sentyment. Gry platformowe to klasyka gier komputerowych, to w nie grywano lata temu. Któż nie pamięta słynnego Super Mario Bros? Powodów popularności platformówek jest jednak dużo więcej. Grają w nie bowiem nie tylko starsi gracze, ale także ci, którzy nie mogą pamiętać lat niezwykłej popularności platformówek.

Dużą zaletą jest oczywiście prostota samej rozgrywki. Jasno określone cele oraz ograniczona ilość wyboru pozwalają skupić się na samej grze i osiąganiu, jak najlepszego wyniku. Zbieranie kolejnych przedmiotów, nadzieja na odnalezienie kolejnego życia oraz walka z napotkanymi wrogami potrafią dostarczyć wielu emocji i zająć gracza na wiele godzin.

Są również doskonałym pomysłem na chwilę wolnego czasu. Podczas gdy skomplikowane misje najpopularniejszych obecnie gier na pecety lub konsole, wymagają nie tylko wiele uwagi, ale i czasu – w proste gry platformowe można pograć jedynie przez kwadrans, a potem wrócić do swoich zajęć.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż gry te dostępne są obecnie w dużej mierze w Internecie zupełnie za darmo. Możliwość pogrania w nie bez konieczności rejestracji oraz opłaty to spory plus, który zauważa wielu graczy.

Gry platformowe polegają zazwyczaj na podobnej liście zadań i misji, które należy wypełnić. Nie trzeba zatem za każdym razem wgłębiać się w fabułę rozgrywki. Samo sterowanie jest również niezwykle proste i intuicyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here