mezoterapia
fot. Pixabay.com

Zabieg mezoterapii igłowej zyskuje na popularności. Jest to zabieg medycyny estetycznej wykonywany w znieczuleniu miejscowym polegający na wstrzykiwaniu odpowiedniego produktu w skórę. Kiedy warto oraz jaki zabieg wybrać?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/na-czym-polega-mezoterapia-i-kiedy-sie-ja-wykonuje/

Rodzaje mezoterapii

Chociaż najpopularniejszym rodzajem mezoterapii jest właśnie igłowa, do wyboru mamy również inne tego typu zabiegi. Jednym z nich jest mezoterapia bezigłowa która wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu skóra ma większą przepuszczalność a co za tym idzie, lepiej wchłania składniki nałożone na skórę tuż po zabiegu. Podobnym zabiegiem jest sonoforeza gdzie zamiast prądu, wykorzystuje się ultradźwięki lub jonoforeza wykorzystująca dysocjację elektrolityczną zachodzącą dzięki doborowi odpowiednich składników.

 

Kiedy warto stosować mezoterapię?

Mezoterapia jest zabiegiem skutecznym przy wielu problemach. Przy użyciu właściwych produktów, najczęściej gotowych mieszanek podawanych przez lekarza lub też stworzonych przez niego, możemy wpłynąć na obrzęki pod oczami, łysienie, regenerację przebarwień lub blizna a także zmiejszenie zmarszczek lub celulitu. Zabieg powinien być wykonywany seriami a ilość oraz częstotliwość dobierana jest indywidualnie na podstawie stanu naszej skóry a także na podstawie obserwacji jak skóra reagowała na kolejne zabiegi. Umiejętnie dobrana do potrzeb i kondycji skóry może mieć zbawienny wpływ na nasz wygląd w stosunkowo krótkim czasie oraz bez potrzeby interwencji chirurgicznej.

 

Przeczytaj też: http://www.exposs.pl/poradzic-bolem-kregoslupa/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here