Okulary VR - czy warto

Postęp technologiczny w dzisiejszych czasach jest zadziwiający, chociaż wielu z nas przyjmuje coraz to nowsze wynalazki bez większego podekscytowania. Podobnie stało się z okularami VR. Jest to niewątpliwie ogromna innowacja, która szybko stała się czymś na porządku dziennym. Przedstawiamy zatem, jak działają gogle VR oraz jak wybrać okulary do telefonu.

Jak działają okulary VR?

Działanie okularów VR jest czymś niezwykłym i większość osób, które korzystają z tego sprzętu, wcale nie wykorzystuje ich pełnego potencjału. Dzięki nim możemy przenieść się w wirtualny świat gier lub filmów. Jedną z najbardziej realistycznych opcji jest możliwość odwracania się w zakresie 360 stopni. Wystarczy do tego jedynie ruch głowy. Dzięki okularom VR z pozycji swojego fotela lub pozycji przed telewizorem możemy się przenieść do całkowicie innego, nowego świata i w pełni kontemplować iście magiczną przestrzeń. Do wygenerowania obrazu potrzebujemy oczywiście dodatkowego urządzenia poza samymi gogle VR. Obraz może być generowany przez telewizor, komputer, laptopa, a nawet przez smartfon. Dwie soczewki połączone są z urządzeniem i z pomocą dwóch ekranów odtwarzany jest obraz. Rozmieszczone są one w taki sposób, aby móc odczuć efekt 3D. Nowsze okulary VR posiadają liczne dodatki, jak np. żyroskopy i akcelerometry. Używane są szczególnie w grach stworzonych konkretnie pod urządzenia z okularami VR. Dzięki takim dodatkom możliwe jest przeniesienie zachowań i pozycji gracza do wirtualnego świata.

Jak wybrać okulary VR?

Najważniejszym czynnikiem, którym trzeba kierować się przy wyborze to oczywiście komfort używania, jednak nie tylko to jest istotne. Pierwsza istotna rzecz to kwestia cena. Musimy określić swój budżet, ponieważ to on określa to, na jaki sprzęt możemy sobie pozwolić w danym momencie. Zazwyczaj w wyższej cenie możemy kupić nieco lepsze urządzenie, jednak przy zakupie solidnych gogli VR nie musimy wcale rozbijać banku. Droższe modele wyróżniają się zazwyczaj niektórymi dodatkowymi opcjami przydatnymi przy grach. Przy zakupach nie warto poprzestawać na samych okularach, ponieważ pełnia możliwości możliwa jest do wykorzystania jedynie z pewnymi dodatkami. Do najpowszechniejszych dodatków należą np. kontrolery śledzące ruch i elementy wskazujące.

Okulary VR do telefonu

Okulary VR są dziś dostosowywane do wszystkich urządzeń. W przypadku sprzętu mobilnego najlepszą opcją są specjalne okulary do telefonu. W niektórych ofertach są one dodawane bezpośrednio do zestawu kupowanego z telefonem, ale z reguły konieczny jest osobny zakup. Najważniejszą rzeczą przy wyborze dodatku do telefonu jest sprawdzenie, czy są one kompatybilne dla konkretnego modelu. Poza tym istotną rolę odgrywa materiał wykonania. Warto przy tym wystrzegać się urządzeń z najniższej półki. Po pierwsze istnieje duże ryzyko, że łatwo się zepsują, a po drugie, nawet jeżeli okażą się sprawne, to techniczne ograniczenia nie pozwolą na pełne wykorzystanie możliwości okularów VR. Zakup okularów do telefonu to bardzo dobra decyzja, ponieważ oferuje ogromna ilość dodatkowych funkcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here