Karta pamięci do telefonu

Niestety nie każdy telefon komórkowy posiada wbudowaną pamięć w odpowiedniej dla nas ilości. Zdarza się, że tej pamięci jest nawet znacznie mniej, niż byśmy tego chcieli, ale sam telefon działa prawidłowo, więc nie ma sensu na wymianę telefonu z tego powodu. Tutaj z pomocą przychodzi karta pamięci do telefonu. Śmiało można się w nią zaopatrzyć, ale ważne, aby dowiedzieć się jakieś potrzebujemy, dopasować do telefonu i gotowe.

Karta pamięci do telefonu

Najpopularniejsze karty to SD, czyli Secure Digital, największa ich pojemność to 2GB. Takie karty posiadają przełącznik, który potrafi zabezpieczyć dane. Kolejne karty to SDHC, różnią się od poprzednich, tym, że posiadają większą pojemność bo do 4GB. Każda z tych kart ma inną szybkość i sprawdzają się do nagrywania w jakości Full HD. Powyższe karty występują w wersji micro, czyli karty, które wykorzystuje się głównie do telefonów komórkowych. Ich pojemność jest znacznie większa, bo do 32GB.

Karta pamięci do telefonuKolejnym modelem kart są karty o nazwie SDXC, które posiadają pamięć flash, oznacza to ogromną pojemność, bo od 32GB do 2TB. Karta ta posiada wiele możliwości, jest wyposażona w pamięć exFAT. Taka karta ma o wiele większą pojemność i ogromną przewagę w transferze danych. Jak widać kart nie jest aż tak wiele, bo tylko kilka rodzajów. Do telefonu komórkowego interesują nas te z nazwą micro. Następnie wystarczy tylko wybrać jak bardzo pojemna ma być taka karta. Karty najlepiej kupować nowe niż używane, ponieważ te nowe mają gwarancji, więc nie mamy pewności co kupujemy.

Przed zakupem karty pamięci warto też sprawdzić czy telefon czasami nie ma jakiś specjalnych wymagań co do modelu karty pamięci. Teraz raczej wszystko produkowane jest uniwersalnie, ale zdarzały się wcześniej firmy, które produkowały niektóre części elektroniki pod dedykowany model telefonu. Należy być tutaj czujnym w przypadku starszych modelów telefonów komórkowych, W dodatku, niektóre nowsze telefony, mimo iż posiadają ogromną pamięć wbudowaną, to nadal mają odpowiednie wejście dla karty pamięci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCat Telefon
Następny artykułTelefony dotykowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here