Jakie są najczęstsze uszkodzenia iPhone’ów?

Telefon sygnowany znakiem jabłuszka przebojem zdobył rynek i pokonał konkurentów o nierzadko dużo dłuższej historii rynkowej. Trudno w tym przypadku mówić o jednym fundamencie sukcesu, złożyło się na niego kilka różnorodnych cech.

Kruche piękno

Nawet zagorzali zwolennicy urządzeń konkurencyjnych często zgadzają się ze stwierdzeniem, że iPhone może się po prostu podobać. Kolejne edycje ewoluowały stylistycznie, jednak wszystkie modele łączy proste, niemal minimalistyczne wzornictwo oraz wykorzystanie najwyższej jakości materiałów. Szkło, aluminium i stylowy wygląd szybko podbiły serca użytkowników na całym świecie. Trzeba jednak pamiętać, że mimo solidnego wykonania, żadne urządzenie nie jest wieczne. Tym bardziej że ze smartfonów korzystamy coraz chętniej i częściej wystawiając ich wytrzymałość na ciężkie próby.

Atrakcyjne, coraz większe ekrany o coraz lepszych parametrach wyświetlania z pewnością znacząco podnoszą komfort użytkowania, jednak ich szklane powierzchnie są wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Pół biedy, jeśli w grę wchodzą jedynie zarysowania. Są nieestetyczne, ale da się z nimi żyć. Jest zdecydowanie gorzej, jeżeli na powierzchni wyświetlacza odkryjemy pęknięcia. Nawet te pozornie niegroźne i niezakłócające normalnego funkcjonowania z czasem mogą całkowicie unieruchomić urządzenie. Szczególnie groźne są uszkodzenia matrycy. W widoczny sposób odbijają się na jakości wyświetlanego obrazu, a w większości przypadków przestaje także działać funkcja dotykowa, co w praktyce uniemożliwia korzystanie z telefonu.

Gdzie szukać pomocy?

Samodzielna wymiana ekranu jest procesem skomplikowanym, a dla niedoświadczonych użytkowników może zakończyć się całkowitym zniszczeniem urządzenia. Ratunkiem pozostaje iPhone serwis. W przypadku sprzętu objętego świadczeniami gwarancyjnymi sprawa jest prosta, nie powinniśmy jednak załamywać rąk, jeśli gwarancja naszego smartfona minęła. W tej sytuacji mamy do wyboru serwisy pogwarancyjne, których pracownicy to najczęściej pasjonaci marki, dysponujący dużą wiedzą i doświadczeniem. Co ważne, w takich miejscach możemy dokonać napraw, których niechętnie podejmują się serwisy autoryzowane, zyskując przy tym bardzo korzystny stosunek ceny do jakości świadczonych usług.

Poza wspomnianymi uszkodzeniami ekranu rzetelny serwis poradzi sobie także z innymi, często spotykanymi usterkami. Możemy liczyć na pomoc przy wymianie zużytej baterii, naprawie fizycznych przycisków, niedziałających głośników i mikrofonów. Fachowa naprawa to także często jedyny ratunek w przypadku zalania. Utopienie telefonu zdarza się stosunkowo często i nawet jeśli mieliśmy na tyle dużo szczęścia, że po wysuszeniu nasze urządzenie działa, to trzeba pamiętać, iż woda ma silne właściwości penetracyjne i trudno odparowuje z wnętrza obudowy, a korozja początkowo niezauważalnie, ale też bezlitośnie czyni spustoszenie  wśród elektronicznych komponentów.

W sytuacji, kiedy telefony stały się nieodłącznym elementem naszego życia, warto zadbać o ich dobrą kondycję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here