Statywy Manfrotto

Zadbanie o odpowiedni statyw nie jest prostą sprawą. Wiele osób musi przez lata próbować różnych statywów, zanim znajdą oni taki, który będzie im odpowiadać. Dlatego dla osób, które dopiero zaczynają, ważne jest, żeby zaufać jakiemuś sprawdzonemu autorytetowi i kupić odpowiedni na początek statyw. Statywy Manfrotto nadają się idealnie dla początkujących z wielu powodów. Jednym z głównych argumentów jest ich względnie niska cena w stosunku do oferowanej jakości.

Dlaczego statywy Manfrotto są dobrym wyborem na początek?

Początkujący kamerzysta nieposiadający doświadczenia z pracą ze sprzętem, na początku musi zaufać innym twórcom, którzy mają więcej doświadczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy ma swoje indywidualne spojrzenie na to, co jest dla niego dobre. Dlatego, dla jednej osoby statyw Manfrotto będzie spełniał wszystkie oczekiwania, a dla innego będzie on niewystarczający. Jednak Manfrotto swoimi statywami oferuje dość dużą różnorodność wyboru, która może się bardzo spodobać wielu osobom. Profesjonalni twórcy podkreślają przede wszystkim uniwersalność tych statywów, dzięki czemu prawdopodobnie będą one podobały się prawie każdemu. Nie są to jednak już pierwsze lepsze statywy, pozwalają one na robienie profesjonalnych filmów, które będziemy mogli spokojnie publikować w sieci. Jeśli ktoś nie jest profesjonalistą, to nie będzie w stanie zauważyć tak łatwo różnicy między statywem Manfrotto, bardziej profesjonalnym statywem. Jeśli tylko dobrze wykorzystamy nasz sprzęt, będziemy w stanie uzyskać niesamowity efekt.

W jaki sposób wybrać statyw dla siebie?

Po pierwsze musimy wybrać statyw z taką głowicą, żeby odpowiadał naszemu aparatowi. Statywy Manfrotto posiadają w swojej ofercie tak wiele rodzaju głowic, że wybierając jedynie wśród tej marki, na pewno znajdziemy taki, który będzie nam odpowiadał. Wybierając głowicę kulową, możemy liczyć na niższą cenę statywu, jednak kosztem stabilności, czyli najważniejszej cechy w statywie. Tyczy się to przede wszystkim tańszych modeli. Jeśli jednak nasza kamera nie jest ciężka, to nie powinno to sprawiać problemu. Jeśli jednak nasz sprzęt dużo waży, to powinniśmy zainwestować w głowicę 3-kierunkową. Dzięki możliwości ustawiania jej za pomocą 3 regulowanych pokręteł będziemy mogli ustawić kadr, dokładnie tak jak chcemy. Główną zaletą takiej głowicy jest jej niesamowita stabilność. Poza samą głowicą musimy brać pod uwagę jeszcze to, jak dużo chcemy, żeby sam statyw ważył. Dla wielu osób waga statywu jest ważna w wypadku, gdy wykonuje się zdjęcia w plenerze i statyw trzeba cały czas nosić ze sobą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here