Jak wybrać najlepszy uchwyt na telefon?

0
918

Kierowcy bardzo często używają telefonu podczas jazdy. Najczęściej spełnia swoją rolę jako nawigacja. Wtedy najdogodniej używać go, gdy jest zaczepiony na specjalnym uchwycie.

Rynek oferuje wiele rodzajów uchwytów na telefon. Różnią się one sposobem montażu, rozmiarem, kształtem i ceną. Można znaleźć uchwyty, które są dedykowane dla danego modelu telefonu oraz te całkowicie uniwersalne. Dogodne umieszczenie takiego uchwytu pozwala mieć aktualny wgląd w system nawigacji a w czasie postoju można skorzystać z innych funkcji telefonu. Najprostszy uchwyt na telefon (np. https://xgsm.pl/pol_m_AKCESORIA_Uchwyty-do-telefonu-13076.html) to inwestycja rzędu kilkunastu złotych, podczas gdy ceny tych z najwyższej półki dochodzą do kilkuset złotych.

Producenci

Na rynku wybijają się trzej główni producenci uchwytów na telefon:

  • HR GRIP – oferuje bardzo zróżnicowane modele uchwytów: od najprostszych rozwiązań po te najbardziej funkcjonalne modele,
  • Herbert Richter – w jego ofercie znajdują się modele o różnych sposobach montażu a najtańszy z nich kosztuje kilka złotych,
  • Hama – ta firma oferuje tanie i ergonomiczne rozwiązania, w szczególności uchwyty uniwersalne, pasujące do urządzeń o szerokości 5,5-8,5 cm; odznaczają się one stabilnością podczas jazdy. Zajmują także bardzo mało miejsca.

Zalety i wady

Takiego rodzaju przyrządy można znaleźć w wielu samochodach, jednak czasami powodują pewnego rodzaju utrudnienia. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować ich mocne i słabe strony i odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju uchwyt jest niezbędny i jak często będzie się z niego korzystać.

Najważniejszą zaletą uchwytu jest kontrola telefonu podczas jazdy. Nie trzyma się go w ręku, co także ma duży wpływ na bezpieczeństwo. Takie urządzenie jest funkcjonalne, ze względu na jego niewielkie rozmiary, możliwość dopasowania do każdego modelu samochodu i różne sposoby jego zamontowania. Spełnia także rolę typowej nawigacji. Nawet, tak jak urządzenia, które tylko wyznaczają trasę, można taki uchwyt przykleić do szyby. Smartfon połączony systemem bluetooth lub innym zestawem głośnomówiącym pozwala na szybką reakcję, np. poprzez odebranie połączenia.

Należy liczyć się z tym, że uchwyty są wykonane z łamliwych materiałów, tak więc są nietrwałe i narażone na uszkodzenia. Źle zamontowany, może się łatwo odczepić i ulec zniszczeniu. Często jest nietrafionym zakupem, ponieważ nie pasuje do rozmiarów posiadanego telefonu. Bardzo istotną jego wadą jest fakt, że rozprasza w czasie jazdy. Bliska obecność telefonu powoduje rozpraszanie kierowcy. Zdarzają się także sytuacje, że podczas wysiadania z samochodu kierowcy zapominają odpiąć telefon od uchwytu i zostawić go.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here