monitor

Wybór monitora może być niełatwym zadaniem. Dlatego w tym poradniku wyróżnimy kilka najważniejszych elementów specyfikacji technicznej i podpowiadamy, co trudne dla niektórych terminy oznaczają w praktyce. Dowiesz się również, gdzie warto kupić monitor, który sprosta stale rosnącym wymaganiom graczy.

Długość przekątnej ekranu

Przed zakupem sprzętu zastanów się, jak duży monitor powinien znaleźć się na Twoim biurku. Bardzo ważnym aspektem będzie odległość, jaka dzieli Cię od ekranu oraz przestrzeń robocza, jaką chcesz dysponować. Jednak zasada im więcej, tym lepiej nie zawsze się tu sprawdza. Warto wiec wybór dobrze przemyśleć i sięgnąć po sprzęt idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. Ponadto zachęcamy do skorzystania z oferty sklepu, który wyróżnia się bogatym i zróżnicowanym asortymentem. Doskonałą propozycją może być więc iiyama-sklep.pl, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzaj matrycy

W zależności od potrzeb możesz wybrać jeden z kilku rodzajów matrycy. I tak matryca IPS gwarantuje szerokie kąty widzenia oraz doskonałe odwzorowanie kolorów. Autem matrycy TN może być dość krótki czas reakcji oraz brak efektu smużenia. Z kolei za wyborem matrycy VA przemawia znakomity kontrast. Na stronie https://iiyama-sklep.pl/20-monitory-dla-graczy-gamingowe poznasz monitory gamingowe o zróżnicowanej konstrukcji ekranu, aby móc dostosować wybór do indywidualnych potrzeb. 

Rozdzielczość ekranu

To jeden z ważniejszych parametrów, gdyż decyduje o tym, jak wiele szczegółów zobaczysz na ekranie. Im jest wyższa, tym obraz będzie dokładniejszy. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla graczy będzie rozdzielczość 4K. Pamiętaj jednak, że monitor jedynie wyświetla obraz. Do uzyskania płynnego obrazu w technologii 4K niezbędne będzie wsparcie odpowiedniej karty graficznej, szybkiego procesora czy wysokiego zasobu pamięci RAM. Jeżeli chcesz sięgnąć po nieco tańszy monitor, modele o rozdzielczości WQHD oraz Full HD również zapewnią komfort rozrywki.

Czas reakcji i częstotliwość odświeżania

Czas reakcji to wartość podana w milisekundach, która mówi o tym, ile czasu potrzebuje monitor na wyświetlenie efektu działań użytkownika. Różnica ta z reguły nie jest zauważalna przy pracy biurowej. Jednak podczas rozgrywki online o zwycięstwie mogą zadecydować ułamki sekund, dlatego warto na ten parametr zwrócić uwagę. Natomiast częstotliwość odświeżania określa, jak wiele klatek obrazu może wyświetlić monitor w ciągu jednej sekundy. 

Technologie ochrony wzroku

Nie jest tajemnicą, że gracze, a szczególnie e-sportowcy spędzają długie godziny przed ekranami. Właśnie dlatego warto wybrać model wyposażony w technologię ochrony wzroku. W sklepie iiyama-sklep.pl z łatwością znajdziesz monitor z funkcją, która ogranicza emisję szkodliwego światła niebieskiego. To doskonała propozycja dla każdego użytkownika!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here