jak podłączyć monitor do laptopa

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z laptopów aniżeli komputerów stacjonarnych. Oczywiście część osób nadal korzysta z komputerów stacjonarnych albo przynajmniej pozostawili sobie po nich monitor. Jeżeli masz monitor i masz laptop, to możesz je ze sobą połączyć.

Istnieją różne sytuacje kiedy musimy wiedzieć jak podłączyć monitor do laptopa. Jednym z nich jest awaria wyświetlacza, ekranu w laptopie. Innym takim powodem może być chęć skorzystania z lepszego i większego ekranu, którym dysponuje monitor, a nie laptop. Możemy także ustawić opcję, aby monitor i ekran laptopu działały jednocześnie.

Przechodząc do sedna, czyli jak podłączyć monitor do laptopa. Ważne jest, abyśmy mieli kompatybilne złącza (np. HDMI albo VGA). Jeżeli monitor i laptop mają takie same złącza, a my dysponujemy odpowiednim kablem, to jest już dobrze. Jeżeli są inne złącza, to musimy zainwestować w przejściówkę. Po podłączeniu laptopa i monitora do siebie musisz skonfigurować odpowiednio ustawienia komputera. Zdecydować, m. in. czy obraz ma być na jednym czy dwóch ekranach, a także ustawić odpowiednią rozdzielczość. Istnieje także wiele dodatkowych opcji i ustawień odnośnie połączenia komputera przenośnego z monitorem. Warto zapoznać się z nimi na spokojnie i ustawić wedle własnych preferencji. Skoro już wiesz jak podłączyć monitor do laptopa, to pora spróbować samemu w praktyce czy się uda i czy będzie działało.

Jeżeli nadal nie wiesz jak podłączyć monitor do laptopa, to możesz poczytać instrukcje obsługi monitora oraz komputera. Informacje na ten temat powinieneś znaleźć także w internecie na stronach poradnikowych o elektronice, a także na stronach firmowych danego sprzętu. Możesz obejrzeć także filmiki instruktażowe, które znajdziesz, m. in. na portalu youtube. Wszędzie tam powinieneś dowiedzieć się jak podłączyć monitor do laptopa, a także jak odpowiednio skonfigurować komputer, aby wszystko dobrze i sprawnie działało, np. w trakcie oglądania filmu albo grania w ulubioną grę.

Mając na uwadze, abyśmy mieli wszystko dobrze podłączone nie powinniśmy robić niczego siłowo. Powinniśmy robić wszystko na spokojnie i zgodnie z instrukcją obsługi albo wiedzą nabytą z poradników. Pamiętaj, że wiesz jak podłączyć monitor do laptopa, dlatego nie powinieneś się denerwować nawet jak nie uda Ci się podłączyć ich do siebie w ciągu dziesięciu minut. Najważniejsze, aby były poprawnie podłączone i skonfigurowane.

Jeżeli boisz się, że jednak nie dasz rady i nie wiesz jak podłączyć monitor do laptopa samemu, to poproś o pomoc kogoś znajomego albo z rodziny kto zna się na komputerach. W dzisiejszych czasach prawie każdy podłącza co jakiś czas komputer, laptop do telewizora, więc z monitorem także nie powinni mieć problemu. Na pewno znajdzie się ktoś chętny, a jak zobaczysz jak ktoś podłącza monitor do laptopa, to na drugi raz sam będziesz wiedział jak to zrobić poprawnie i dobrze samemu.

Mając już podłączony i skonfigurowany laptop wraz z monitorem można cieszyć się lepszym i większym obrazem naszego ulubionego serialu albo gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here