Gry czołgowe i tryb multi...

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że tryb multiplayer w grze posiada mnóstwo zalet. Możemy grać z prawdziwymi (z reguły bardziej inteligentnymi) przeciwnikami, mamy możliwość nauczenia się czegoś nowego a także – sprawdzenia swoich umiejętności. Nie inaczej, jest w przypadku popularnych gier “czołgowych”. Oto kilka powodów, dla których tak bardzo kochamy Gry Czołgi Online w wersji multiplayer.

Tryb multiplayer w “czołgach”? Jak najbardziej!

1. Rozgrywka w trybie multi, daje nam większe możliwości taktyczne. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy dwie drużyny, w której każda składa się z kilkunastu czołgów, wybierają najlepsze pozycje do walki a następnie walczą pomiędzy sobą. W ten sposób, możemy wykorzystać wiele różnych czynników, jak na przykład układ terenu, budynki a nawet – drzewa. Co więcej, prawdziwi gracze, mogą stosować różne – sprawdzone w wielu bitwach – manewry, na które “sztucznej inteligencji” zwyczajnie nie będzie stać.

2. Dopiero w grze multi, możemy przekonać się jak dużo potrafimy. W przypadku rozgrywki w trybie single, musimy liczyć się z pewną liniowością rozgrywki. Niestety, tak to już jest, że nasi przeciwnicy, wygenerowani przez komputer, będą swoje zachowania co jakiś czas powtarzać. W przypadku trybu multiplayer czegoś takiego nie ma. Nasi wrogowie, nie działają przecież liniowo, lecz w pełni otwarcie.

3. Gra multiplayer, to również znacznie większa satysfakcja. Dlaczego? Sprawa jest prosta! Pokonanie prawdziwego przeciwnika daje nam znacznie większą satysfakcję, niż pokonanie przeciwnika wygenerowanego przez system. Wszystko dzięki temu, że prawdziwy gracz myśli i prowadzi swoje działania w sposób bardziej przemyślany i złożony, niż jego komputerowy odpowiednik.

4. Wreszcie, tryb multiplayer w grach “czołgowych”, pozwala na prowadzenie coraz bardziej złożonych starć. Zdarzają się nawet takie gry, które oferują nam bardzo otwarty świat. Normą, są dziś Gry Czołgi Online, w których jednocześnie może brać udział “na jednej planszy” aż 32 graczy. Ponadto, gra multiplayer rozwija zdolności kooperacyjne, dowódcze i przede wszystkim – uczy szybkiego podejmowania decyzji. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z grami czołgowymi.

Podsumowanie

Dziś, chyba żadna gra o tematyce czołgowej, nie ostałaby się na rynku, gdyby nie tryb multiplayer. Niestety, gry oferujące rozgrywkę w trybie single, zaczynają odchodzić powoli w niepamięć. Szczególnie, jeśli są to Gry Czołgi Online, które bez trybu multiplayer nie mogą się już raczej obyć. A co jeśli wolicie rozgrywkę single? Spróbujcie pokochać multi – taka rozgrywka również ma wiele zalet.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here