Gotowy zestaw do monitoringu - czy to ma sens

Ochrona naszych dóbr materialnych – domów i mieszkań – wymaga obecnie sięgania po zabezpieczenia innego typu niż tylko drogie zamki i czujne oko sąsiadki. Oczywiście o ile dobre zabezpieczenie drzwi, okien i bram to podstawa, a zaangażowanie osób trzecich to niesamowicie istotny czynnik, tak przy okazji warto wspomóc się nowoczesną elektroniką. Bo co przeoczy w trakcie snu życzliwy sąsiad, to z pewnością uchwyci i zarejestruje kamera.

Gotowe rozwiązania, a samodzielna budowa zestawu

Na rynku odnajdujemy kilka możliwości wprowadzenia systemu monitorowania do naszego domu. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zwrócenie się – najlepiej już na etapie projektowania budynku – do odpowiedniej firmy, która wykona kompleksową usługę zaprojektowanie całej instalacji i jej montażu. Jest to jednak rozwiązanie dość drogie i wbrew pozorom nie każdemu zapewni 100% satysfakcji. Dla majsterkowiczów najlepszym wyjściem będzie stworzenie własnego systemu w oparciu o już istniejące rozwiązania. Ta opcja wymaga z kolei dość szerokiej wiedzy i zrozumienia branży. Pośrodku znajduje się rozwiązanie, które jest optymalne dla tych, którym zależy na prostocie budowy i pełnej funkcjonalności, przy jednoczesnym zachowaniu niskich nakładów finansowych.

Jak wygląda gotowy zestaw?

Przygotowane przez producenta zestawy do monitoringu to kompletne paczki części, z których niewielkim nakładem pracy jesteśmy w stanie zafundować sobie w pełni działający system. Sercem układu jest rejestrator, zajmujący się obsługą i nagrywaniem obrazu pochodzącego z kamer. W rejestratorze umieszcza się dysk twardy przystosowany do pracy ciągłej, o pojemności przynajmniej 1TB. Za źródła obrazu służą kamery tubowe bądź kopułkowe, najczęściej o rozdzielczości 1080p. W zależności od ceny zestawu, otrzymamy więcej bądź mniej kamer o zróżnicowanej jakości i funkcjonalności. Całość dopełnia kilkadziesiąt metrów przewodu do monitoringu, wtyki BNC oraz inne złączki. Oczywiście w zestawach znajduje się także zasilacz.

Czy możliwa jest samodzielna rozbudowa?

Gotowe zestawy to kompleksowe rozwiązania, ale w określonych przypadkach może zaistnieć potrzeba ich rozbudowy. Najłatwiejszym elementem do zmiany jest HDD, ogranicza się jedynie do zakupu pojemniejszej wersji. Również okablowanie jest uniwersalne i często zdarza się, że już na wstępie trzeba zaopatrzyć się w dodatkowych kilkanaście metrów. Wielokanałowe rejestratory mają też nierzadko możliwość podłączenia większej ilości kamer, niż znajduje się w fabrycznym zestawie.

Choć tworzone przez producentów gotowe zestawy do monitoringu nie są pozbawione wad i często już na starcie wymagają dofinansowania w postaci zakupienia większej ilości kamer bądź przewodów, to mają przy tym równie dużo zalet, jednoznacznie zachęcających do ich zakupu. Przede wszystkim jest to kompatybilność wszystkich podzespołów, przetestowana już na etapie projektowania systemu. Ich podłączenie nie wymaga głębokiej znajomości elektroniki, a z obsługą interfejsu rejestratora powinien poradzić sobie każdy. Czy warto kupić zestaw? Z pewnością tak, jeśli zależy nam na rozwiązaniu o z góry określonych parametrach i łatwym montażu, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Gotowe zestawy do monitoringu możesz kupić na https://www.fonex.pl/kategorie/zestawy-monitoringu-358.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelefon na kartę
Następny artykułTanie telefony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here