dzwonki na telefon

Kiedy kilka lat temu pojawiły się telefony komórkowe było pewne, że prawie każdemu się one podobają. Większość osób sprawdzała sporo możliwości tych telefonów. Testowane były różne opcje i przede wszystkim dzwonki na telefon.

Dzwonki na telefon – pierwsze telefony komórkowe

dzwonki na telefonPierwsze telefony nie posiadały prawie nic innego do zaoferowania jak proste gry i ciekawe dzwonki. Takie dzwonki na telefon początkowo wzbudzały zainteresowanie. Pobierało się z gazet specjalny dzwonek za kilka złotych, tylko po to, by mieć go na swojej komórce, w razie kiedy ktoś zadzwoni. W późniejszych bardziej zaawansowanych modelach telefonów komórkowych pojawiła się opcja “granie na czekanie”. Osoba, która wykonywała do kogoś połączenie, słyszała wybraną przez właściciela telefonu piosenkę. W ten sposób dzwonienie nie było takie nudne i można było się dowiedzieć jakich piosenek lubi słuchać dana osoba. Ten trend trwał jakiś czas i nic nie wskazywało na to, aby miał się znudzić. Wręcz przeciwnie, szybko wszystko się rozwijało. Można było do każdego kontaktu przypisać osobny dzwonek. Po piosence każdy wiedział kto dzwoni. W gazetach pojawiały się listy przebojów, granie na czekanie było nawet proponowane przez operatorów sieci komórkowych. Znajomi przesyłali sobie piosenki na podczerwień, a nawet się nimi wymieniali.

Dźwięki w smartfonach

Po jakimś czasie taka moda po prostu zniknęła. Ludzie zaczęli cenić sobie spokój. Telefony komórkowe nagle były wszędzie. Po takim ogromnym szale prawie każdy zaczął wyciszać telefon czy ustawiać wibracje. Moda na piosenki jako dzwonek się skończyła. Teraz powstają aplikacje do słuchania muzyki, dla samego jej słuchania. Jeżeli ktoś ma jakiś ciekawy dzwonek, to też zwraca się na niego uwagę. Jednak większość ludzi jedyne co zmienia, to dzwonek budzika. Jest to zrozumiałe, że niektóre dźwięki nie są w stanie każdego wybudzić. Po jakimś czasie następuje też przyzwyczajenie i trzeba taki dzwonek zmienić. Jednak stanowcza większość użytkowników telefonów komórkowych nie sprawdza już, jakie są dostępne dzwonki i którym można się pochwalić. Na pewno nie są też pobierane dzwonki z gazet. Za to można kupować całe płyty czy tylko piosenki na własny użytek. Moda była zrozumiała, to było coś wielkiego, spora zmiana dla naszego świata. Jak widać bardzo szybko się tym zmęczyliśmy i szukaliśmy ciszy. Na szczęście telefony komórkowe pozwalają na użytkowanie bez dzwonków i nie trzeba tego n\znosić lub co gorsza rezygnować z posiadania swojej komórki.

Wykorzystanie funkcji budzika

Co prawda tendencja jest obecnie taka, że raczej wyciszamy telefon niż epatujemy różnymi, mniej lub bardziej drażniącymi dźwiękami, to jednak dzwonki w nowoczesnych telefonach nadal są chętnie wykorzystywane. Choćby w formie budzika, tutaj bowiem wibracja telefonu na niewiele nam się zda. Wykorzystywanie telefonów komórkowych oraz smartfonów jako porannych budzików jest obecnie bardzo popularne. Możemy ustawić sobie zazwyczaj dowolną ilość budzeń, o wybranych przez nas porach. Ale co najważniejsze mamy również możliwość skorzystania z bogatej bazy dzwonków, które są fabrycznie zainstalowane na naszym telefonie. Nowoczesne telefony oferują zazwyczaj bogaty wybór dźwięków. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ale oczywiście to nie wyczerpuje możliwości jakie dają nam nowoczesne urządzenia. Przecież na smatfona możemy sobie wgrać dowolny plik mp3, np z ulubioną muzyką, czy też dźwiękami przyrody. Dzięki temu możemy się budzić przy ulubionych przez nas dźwiękach.

Kalendarz w smarfonie

dzwonki na telefonOsoby zabiegane często korzystają z funkcji kalendarza w smartfonie. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie zapisywać sobie najważniejsze zadania do wykonania. Taka forma kalendarza ma znaczną przewagę nad kalendarzem w formie książkowej. Po prostu telefon zawsze mamy przy sobie. Zapisywanie najważniejszych informacji i priorytetowych zadań do wykonania pozwala na dobra organizację naszego życia prywatnego oraz zawodowego. Aby nie przegapić ważnych wydarzeń możemy sobie w kalendarzu ustawić alarmy, które będą emitować nasze ulubione dzwonki. Bo bardzo proste i funkcjonalne narzędzie. Nić nie działa tak motywująco jak choćby dzwonek alarmy informującego o kończącym się terminie oddania ważnego projektu.

Dzwonki dedykowane

Ciekawą opcją jest również ustawienie indywidualnych dzwonków dla każdego kontaktu. Naszą listę kontaktów możemy tak zmodyfikować, że każdy kontakt będzie miał przypisany osobny dźwięk. Oczywiście nie warto tego robić dla każdego kontaktu. Wystarczą te, które najczęściej używamy. Indywidualny dzwonek dla kolegi, czy też dla dziewczyny to bardzo fajna sprawa. Możemy jako dzwonek ustawić choćby piosenkę, która nam się z daną osobą kojarzy.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here